Adana’da Tapulu Arsasında ki Yolu Kapatınca, Sağlıkçılar Geçemedi!

adana
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana’nın Sarıçam ilçesinde bir vatandaş, tapulu arsanın kendisine ait olduğunu söyledi ve hiçbir taşıtı geçirmedi. Arsanın kendisine ait olduğunu söyleyen vatandaş, araç trafiğine yolu tamamen kapattı. Kalp krizi vakasına ulaşmak isteyen ambulans ekibinin geçmesine de izin vermeyen vatandaş, sağlıkçılara zor anlar yaşattı. Bu duruma bağlı olarak da sağlıkçılar zorlandıklarını söylediler. Balçık yoldan traktör ile geçen sağlık personelleri, kalp krizi vakasına da ulaşabildiler.

Sağlık Ekibi Traktör ile Geçti!

15 haneli Adana’nın Aydın yurdu mahallesinde 79 yaşında ki bir vatandaş kalp krizi geçirdi. Bunun ardına kalp krizi geçiren vatandaşın yakınları ambulans talep etti. Aydın yurdu mahallesine gönderilen ambulans hızla yola çıktı. Fakat mahalleye ulaşınca yol olmadığı için kalp krizi geçiren vatandaşın evine ulaşamadı. Bunun üzerine mahalle halkı, ambulans ekibinde ki sağlık personellerini traktör ile balçık yoldan taşıdı. Daha sonra traktör sayesinde, sağlık personelleri, kalp krizi vakasına ulaştılar. Bütün bu olanların ardına, mahalle sakinlerinden bir vatandaş, “yeni yol yapılana kadar acil durumlarda geçmemize izin versinler” diye belirtti.

Öğrenciler Zor Durumda!

Adana’nın Sarıçam ilçesine bağlı Aydın yurdu mahallesinde bir vatandaş, halk tarafından uzun süredir kullanılan yolun artık kendi arsası olduğunu söyleyerek, yolu trafiğe kapattı. Bunun üzerine mahalle halkı da tarla üzerinde bir yol yaparak, ulaşımı sağlamak istediler. Yağmur yağması sonucu, vatandaşların yaptığı balçık yol da geçilmez hale geldi. Tarlada ki balçık yoldan geçmek isteyen öğrenci servisi de çamura saplandı. Çamura saplanan servis de trafik yardımı ile kurtarıldı. Öğrenciler bu tarla yolun da ulaşımı sağlayamadığı için okula gitmekte de zorluk yaşıyorlar. Bununla beraber bazen okula da gidemiyorlar.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme