Akdeniz’in Muhafızı Görüntülendi! İşte Detaylar

savunma-sanayisi-gucune-guc-katmaya-devam-ediyor_926ea
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, gücüne güç katmaya devam ediyor.  Son dakika haberlerinde yer alan,  modern deniz karakol uçağı P-72 görev halinde iken objektiflere takıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri, devletinin bekası için çalışmalarını sürdürüyor. Düşman kuvvetlerinin adeta korkulu rüyası olacak olan, denizaltı avcısı P-72 Deniz Kuvvet Komutanlığının en büyük silahı.

Deniz Hava Filo Komutanı Albay Ahmet Özekin, gurur duyulacak bir cümle söyledi. ‘’ P-72 olarak en büyüğü biziz. Şu anda bizim uçağımızın kapasitesine sahip, hata muadili bir uçak dahi yok ‘’ dedi.  Dev P-72 karakol uçağı, Akdeniz’de düşmanlara korku salarcasına görüntülendi. Cüssesi ve teknik yapısı itibari ile, oldukça donanımlı olan denizaltı avcısı Akdeniz’in muhafızlığına başladı.

 

11 Kişilik Deniz Karakol Uçağı

P-72’de görev yapan toplam 11 kişi bulunuyor.  Uçakta bulunan 2 kişi pilot,1 taktik koordine subayı, 8 personel görev yapıyor.  Oldukça fazla gelişmiş teknolojiye sahip olan deniz karakol uçağı, su üstünde yaşanan bütün hareketliliği ve şüpheli durumları, anında fotoğraflama özelliği ile Link 16 sistemi ile deniz ve kara kuvvetlerine aktarıyor. Burada alınan veriler değerlendirilerek harekete geçiliyor. Çeşitli verileri toplayan uzman personeller, deniz üstü ve altında ki her hareketi değerlendiriyor. Güven veren P-72 deniz karakol uçağı, deniz kuvvetleri ve kara kuvvetlerinin en büyük muhafızı ve destekçisi konumunda görev yapıyor.

Elektronik Karıştırmaya ve Güdümlü Mermilere Dayanıklı

P-72’nin en büyük özelliklerinde biri, toplamda 9 saate kadar havada kalabilmesi.  Albay Ahmet Öztekin,’’ P-72 deniz karakol uçaklarının işletime girmesi sonrasında, toplam 12 adete daha sahip olacağız’’ dedi.  Böylelikle Akdeniz’de su altı ve üstünde büyük bir güç elde edileceğini de sözlerine ekledi.  Düşman kuvvetlerinin imhasını P-72 bünyesinde barındıran,  Mark 46 ve Mark 54 isimli torpidolarıyla gerçekleştiriyor.  Güdümlü olan mermilere karşı da kendini rahatça savunabiliyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme