AKOM’dan İstanbul’a Şiddetli Soğuk Alarmı!

stanbul-hava-durumu-mgmden-sari-alarm-akomdan-kar-uyarisi-geldi-1
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da son günlerde hava sıcaklığının azalması üzerine Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) açıklama geldi. Çarşamba akşamına kadar hava sıcaklığının giderek azalacağı, ardından da şehir genelinde şiddetli soğuk ve kar olabileceği belirtildi. Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgası İstanbullulara tekrardan kışı yaşatacak gibi görünüyor. Baharda kar yağışının bile görüleceği Marmara bölgesi, birkaç gün boyunca soğuk havanın etkisi altında kalacak.

İstanbul Yeniden Kışı Yaşayacak

AKOM’dan alınan bilgilere göre, Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasıyla birlikte Çarşamba akşamı Marmara bölgesi tekrar kış etkisinin altına girecek. Son günlerde düşen sıcaklık daha da azalarak kar ve karla karışık yağmurun yaşanmasına sebep olacak. Sibirya üzerinden gelen ve etkili olan soğuk hava dalgası Marmara Bölgesi’ni birkaç gün boyunca etkisi altına alacak. Bu süre zarfında hava sıcaklığı hemen hemen 14 derece azalarak İstanbullulara kış aylarını yeniden yaşatacak.

İstanbul’da Hava Sıcaklığı 1 Dereceye Kadar Düşecek!

AKOM’dan gelen bilgilere göre Pazartesi günü il genelinde yaşanan sağanaklar, beraberinde de gök gürültüsü getirecek. 15 derece olan hava sıcaklığı Salı günü itibari ile yavaş yavaş düşecek ve yerini kuzey yönlü kuvvetli rüzgara bırakacak. 8 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı ile yer yer sağanak yağışlar meydana gelecek. Çarşamba gününe kadar devam eden sağanaklar, akşam saatleri itibari ile yerini kar ve karla karışık yağmura bırakacak. Karadeniz’den gelmesi beklenen bir başka soğuk hava dalgası ile de sıcaklıklar 1 dereceye kadar düşecek. Sibirya’dan gelen şiddetli soğuk hava dalgası Cuma sabahına kadar etkili olacak ve sonraki günler Marmara bölgesini yavaş yavaş terk edecek. Önümüzdeki hafta ise yeniden hava sıcaklığı yükselerek bahar yaşanmaya başlanacak.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme