Ardahan Buz Kenti Haline Geldi!

Ardahan Buz Kenti Haline Geldi!
Ardahan Buz Kenti Haline Geldi!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel ısınma ile birlikte meydana gelen iklim değişiklikleri yurdumuzu da olumsuz yönde etkiliyor. Buna bağlı olarak uzun süredir kuraklık sorunu yaşanıyor. Ancak Ardahan’da yoğun kar yağışı meydana geldi. Bu yoğun kar yağışının ardından kent genelini aşırı soğuk kapladı. Hava sıcaklığının eksi 25 dereceye kadar düşmesi kentte farklı bir görüntü oluşturdu. Başta ağaçlar olmak üzere demir aksamlar ve birçok şey kırağı tuttu. O anlar halka kutup izlenimi verdi.

Yabani Hayvanlar Köylere İndi!

Buz diyarına dönen Ardahan’da yabani hayvanlar da yiyecek sıkıntısı çekmeye başladı. Bunun üzerine Ardahan’a bağlı bazı köylerde kurt, tilki ve domuz sürüleri görüntülendi. Yoğun kar yağışı sonrası yaşanan buzlanma ve yoğun sis kent merkezinde olduğu kadar kırsal alanları da olumsuz etkiliyor. Doğadaki yaşam şiddetli soğuklardan dolayı çok zor hale geldi. Bu zor şartlar atında yabani hayvanlar da yaşama tutunmaya çalışıyor. Aç kalmamak ve hayatta kalmak isteyen yabani hayvanlar Göle ilçe merkezinde de görüldü.

İlçe ve Köylere İnen Hayvanlar Vatandaşlar Tarafından Görüntülendi

Göle-Kars yolu üzerinde otomobili ile hareket halinde olan Poyraz Durak, domuz sürüsü ile karşılaştı. Gördüğü sürüyü saniye saniye cep telefonuna kaydetti. Demirkapı köyü mevkiinde kaydedilen bu görüntüler, kaydı yapan kişi tarafından paylaşıldı. Yine Göle ilçe merkezi yakınlarında bulunan başka bir köyde de benzer görüntüler kaydedildi. Çakır üzüm-Mozaret yolunda 3 kurt ve bir tilki görüldü. Acısu mevkiinde görülen tilki ve kurtlar da oradan geçen vatandaşlar tarafından cep telefonlarına kaydedildi. Görüntülerde bu hayvanların yiyecek arayışı içinde oldukları anlaşılıyor.

Ardahan’da Havalar Ne Zaman Düzelecek?

Yurt genelinde uzun süredir devam eden kuraklığın Ardahan’da da kuru soğuk şeklinde bir süre devam edeceği bekleniyor. Ancak yapılan açıklamalara göre hafta sonundan itibaren yurdumuzun büyük bölümünün yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi. Bu yağış öncesinde sıcaklıklarda biraz artış olacağı tahmin ediliyor. Ardahan’da ise bu yağışlı sistemin pazartesi gününden itibaren kar şeklinde etkili olacağı öngörülüyor. Yağış anında kuru ve keskin soğuğun yumuşayacağı belirtildi. Ancak beklenen bu kar yağışının ardından yeniden benzer görüntüler yaşanabilir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme