Bill Gates ‘ten Mutasyona Karşı Üçüncü Doz Aşı Uyarısı

602fa92967b0a90c6c4cfffc
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoftun kurucusu olan Bill Gates aşılarla ilgili çarpıcı açıklamalarla gündemde yerine oturdu. ABD’ nin CBS kanalında akşam haberlerine katılan hatta haber sunucusu Norah O’Donnell’in sorularına cevap veren Gates önemli bilgiler verdi.

1 yılı aşkın bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını başladığı günden bu yana yapmış olduğu açıklamalarıyla ve Korona virüs aşı çalışmalarına sağlamış olduğu maddi destekle adından çok kez söz ettiren Bill Gates yine birtakım çarpıcı açıklamalarla gündeme geldi.

Eşi Melinda Gates ile birlikte kurmuş oldukları Bill & Melinda Gates Vakfı yoluyla Johnson & Johnson, Novavax ve AstraZeneca aşılarına da maddi destek sağlayan Bill Gates, ilerleyen zamanda farklı şekilde değişerek hatta mutasyonlara uğrayan Covid-19 virüsüne karşı elimizde bulunan aşıların yetersiz kalabileceğinin uyarısında bulundu Hatta Mutasyona Karşı Üçüncü Doz Aşı olunması gerektiğinin altını çizdi.

Bill Gates'ten mutasyona karşı üçüncü doz aşı uyarısı - Yeni Şafak

3. Doz Şart!

Bill Gates şu an kullanılan aşıların özellikle Güney Afrika ve Brezilya mutasyonlarına karşı daha az etkili olduğu yolunda araştırmaların sonucunda önümüzdeki günlerde Kovid-19 virüsünün üçüncü doza ihtiyaç duyulacağının altını çizdi.

Gates’ göre aşılarla ilgili dünyanın önünde üç soru mevcut olup, bunlar da aşının süper güçlü bir hale mi dönüşeceği, aynı aşıların üçüncü dozuna mı yoksa tamamen modifiye edilmiş yeni bir aşıya mı ihtiyaç duyduğu yolunda.

Bill Gates, normale dönüş için tarih verdi | NTV

Bill Gates ABD ‘de üretilen ya da kullanılan 5 aşının hali hazırda mutasyonlara karşı değişiklikler yaptığını veya güçlendirdiğini ve buna göre ayarlanacağını iki doz aşı yaptıran kişilerin üçüncü doza da ihtiyaç duyabileceğini belirtti.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!