Bir Annenin Çocuğuna Özlem Sizi Duygulandıracak

53812018_1033305500202077_6102143917585596416_n
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bundan 3 sene önce İtalya’ya gitmeye karar verdim. Dediğimin arkasında da durdum aslında, dil öğrendim, kültürlerini öğrendim. Uçak biletimi aldım hazırlıklara başladım. İşte her şey hazırdı.. Bugün İtalya’ya yolculuğum başlıyor..

Öyle heyecanlıyım ki, yepyeni insanlar keşfedeceğim, yeni mekanlar göreceğim, bambaşka bir hayat yaşayacağım. Kendime dünyanın en güzel kıyafetlerini aldım, çeşit çeşit hepsi de birbirinden ilginç. Her gün başka bir kıyafet giyeceğim, her gün başka aksesuar takacağım gönlümce hayatımı yaşayacağım orada. En çok neyini merak ediyordum biliyor musunuz? Tabi ki o atmosferini, nasıl bir havası var, nasıl bir kültürü var, yemekleri güzel midir acaba?

Uçak kalkıyor..

Evet, uçak kalktı artık gidiyoruz. Yıllardır hayalini kurduğum o ülkeye neredeyse varmak üzereyim. Bu dönem biraz sancılı geçti, uçak kalkarken kendimi çok tuhaf hissettim ama olsun sonunda İtalya’ya gidiyorum ya değer. Sonunda orada yaşayan insanları görebileceğim, konuşabileceğim onlarla iletişim kurabileceğim.. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz benim için.

Masmavi Gökyüzünde Bulutların Üzerinde Süzülen Uçak Duvar Kağıdı

Aman Allah’ım o da ne..

Uçak beklenmedik bir arıza verdi ve mecburiyetten Fransa’da inmek zorunda kaldık. İyi de ben burada ne yaparım şimdi? Üstelik bir sonraki uçuş ne zaman o da belli değil.. Ne dil bilirim ne kültürünü tanırım. Ben kendimi İtalya’ya hazırlamıştım, ona göre kıyafet almıştım, ona göre dil eğitimi aldım.. Tüm hayallerimi İtalya üzerine kurdum ben, Fransa da nereden çıktı şimdi? Her neyse yaşayıp göreceğiz..

Peki Sonra Ne mi Oldu?

Sonra öğrendim ki hayatta her şey öğrendiğimiz gibi olmuyormuş. Kurduğumuz hayaller her zaman yerini bulmuyormuş. Tıpkı sağlıklı bir çocuk beklerken adını bile bilmediğimiz bir hastalığa sahip çocuğu kucağımıza almamız gibi..  Halbuki doğumu beklerken her şeyimizi sağlıklı bir bebeğe odaklanarak hazırlarız. Tüm hayallerimizi ona göre kurarız. Ama bazen hayat bize ‘’normal’’ değil ‘’ÖZEL’’ çocuk sahibi olmayı nasip ediyor.

Belki yürürken giyebileceği fosforlu ayakkabılar giydiremiyoruz, belki dünyanın en güzel yemeklerini yediremiyoruz, dudaklarından çıkacak bir çift kelime olan ‘ANNE’ lafını işitemiyoruz.. Tıpkı İtalya’ya gitmeyi umarken Fransa’ya gitmek gibi, boşluğa düşüyoruz.

Fotoğraf açıklaması yok.

Onların mis kokusunu içimize çektik mii? Çektik. İtalya’nın en güzel yemeklerini yediremedik ama olsun, hiç değilse onlara anne sütü verdik. Onlara aldığımız en güzel kıyafetleri, en güzel ayakkabıları giydiremedik ama olsun, onlar AFO takarken de güzeller.. Oturup iki çift sohbet edemiyoruz, ama olsun onların agulaması bile kulağa hoş geliyor..

Olsun.. Önemli olan nerede olduğumuz değil, bundan sonra bize bahşedilen hayatı nasıl ‘’İtalya’ya’’ çevireceğimiz.. Çocuklarımızı sevelim, onlar Fransa gibi umulmadık bir sürpriz de olsa sevilmeyi fazlasıyla hakkediyor..

Warburg Micro Sendromu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? - 7 Gün 24 Haber - Son  Dakika Haberler

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!