Bitcoin 12 Bin Dolar Birden Düştü

Bitcoin 12 Bin Dolar Birden Düştü
Bitcoin 12 Bin Dolar Birden Düştü
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir anda hızlı bir şekilde yükselişiyle herkesi hayretler içerisinde bırakan ve önemli bir kripto para birimi olan BİTCOİN son zamanlarda çoğu kişinin tercih ettiği bir yatırım aracıdır. Çoğu insanın kazanmak için yatırım yaptığı bu para birimi her ne kadar yatırımcılarını sevindirse de yaşadığı sert düşüşle birlikte birçok yatırımcısını da üzmüştür.

Bitcoin çok sert bir düşme yaşayarak 30 bin dolara kadar geriledi. Bir türlü dengelenmeyen ve düşüp artarak tekrardan 34 bin rakamına kadar yükselen Bitcoin’in en yüksek seviyeden düştüğü son rakam ise 12 bin dolar düşüş olarak tarihe geçti. Hafta sonu ile birlikte büyük bir oranda yükseliş yaşanan Bitcoin’de 42 bin dolara kadar bir yükseliş yaşandı. Son 24 saatlik süre içerisinde 30.3058 doları gören Bitcoin’de şu an yatay bir seyir görülüyor.

Bitcoin 12 Bin Dolar Birden Düştü

34 ve 35 bin dolar arasında gidip gelen Bitcoin, şu zamanlarda 24 saat önceki fiyatına göre yüzde 0,2 artarak 34.899 seviyesine ulaştı. Büyük bir şekilde işlem yapılan kripto para borsaları, Bitcoin ile yapılan işlem hacminin dün 11 milyar doları ayrışarak bunun önemli bir rakam olduğunu bildirdi.

Bitcoin Neden Düşüşe Geçti?

Bitcoin fiyatının yatay bir şekilde seyretmesiyle altcoinciler sevinse de sevinmeleri kısa sürdü ve Bitcoin sert düşüşe geçti. Madencilerin aktif olarak satış yaptıklarını gösteren ve madencilerin satışını izleyen MPI adı verilen İndikatörün 2019 Temmuz ayından itibaren geçen süreç içerisinde en yüksek seviyeye ulaşmasıyla birlikte bitcoin fiyatı artmıştı.

Fakat sonrasında 10 bin dolar altına inmiş ve sert bir düşüşe geçmişti. Bu durumunda kısa bir süre içerisinde Bitcoin’in düşüşe geçmeye başlamasını beraberinde getireceği bekleniyordu.

Bitcoin’in Bu Değişken Durumu Daha Ne Kadar Sürer?

İnsanlar yatırım aracı olarak tekrar Bitcoin’i tercih ettikleri zaman ve alışlar yükseldiğinde ekonomik ve küresel krizinde etkisiyle birlikte Bitcoin, güvenli bir araç olarak görülürse Bitcoin fiyatlarında artış gözlemlenir.

Yatırım yapılacağı zaman işi bilen kişiler aracılığıyla ya da yatırım danışmanları tarafından alınan eğitimler sonrası alım noktalarından Bitcoin alındığı zaman bu iş güzel bir şekilde kazanca dönüştürülür.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme