Böyle Dizi Kolay Kolay Gelmez

Böyle Dizi Kolay Kolay Gelmez
Böyle Dizi Kolay Kolay Gelmez
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozdağ Film’in yaptığı, ATV’de ikinci sezonuyla yayınlanan ‘Kuruluş Osman’ın oyuncusu Yeşim Ceren Bozoğlu, can verdiği Hazal Hatun ile ilgili ve dizi hakkında Bozdağ Film Youtube kanalına konuştu. Yeşim Ceren Bozoğlu, Hazal Hatun rolünü nasıl aldığı ile alakalı anısını anlatmasının yanı sıra dizinin görsel başarıları hakkında övgülerde bulundu.

Yeşim Ceren Bozoğlu Hazal Karakterine Nasıl Başladı?

Böyle Dizi Kolay Kolay Gelmez

Oyuncu Yeşim Ceren “Hazal karakterine can vermek benim için bir lütuf. Ders verdiğim sıralarda öğrencimin göstermiş olduğu kesitlerden çok etkilendim, yabancı film sahnelerinden biri zannetmeme rağmen ‘Kuruluş Osman’dan bir görüntüymüş. Orada gönülden dua etmişim demek ki, Hazal Hatun ile teklif geldi.

Teklif geldiğinde telaşlanmadım diyemem çünkü yüksek bir efor gerektiren bir karakterdi. Farklı bir karakter ve dönem olması beni cezbeden yönlerden oldu. Bu sebeple büyük heyecanlarla gittim sete. Hazal’ı oynadığım için çok keyifliyim” sözleri ile beğenilerini ifade etti.

Başlangıçtaki sahnelerde zorlandığını söyleyen oyuncu, “Obaya ilk girdiğim anı çekerken benim için setin ilk günü, ekibi ilk kez görüyorum ve şiddetli yağmur yağıyor. Sahne ağır, tiratlar uzun bazı zaman yapamama düşüncesine girsem de ekip moral vererek yanımda oldular. Sonrasında alıştım ve uyum sağladım tabii. Bundan dolayı bende yeni katılan arkadaşlara destek olmaya çabalıyorum” diye açıkladı.

Bozoğlu Karaktere Hazırlanma Süreci

Yeşim Ceren Bozoğlu keyifle eğitim sürecini keyifle anlattı. Kılıç kullanmayı havalı bulurken, Bamsı karakterinin çift kılıç kullanımı beni şaşırttı. Bozdağ Film Yapımı eğitimler için okul sistemi kurmuş durumda. Orada hocalarımızdan kılıç, at binme ve ok atma gibi eğitimler alırken kılıç kullanmanın zorluğunu da görmüş oldum. Bunların hepsi deneyimlemesi kolay şeyler değil ve de çok büyük zevkler içeriyor. Hazal karakteri epey dişi ama bir o kadar da güçlü kadın iken abisi ve çocuğu gibi zayıf noktaları da bulunuyor. Dedi.

Set kostümleri ile kendisini farklı atmosferlere soktuğunu, rol için büyük yardımcı olacağını ifade eden oyuncu, kostümleri çok beğendiğini ve onların için de hissettiklerinin güzel olduğunu belirtti. Hazal karakteri kendi bildiklerinden vazgeçmeyen, siyaseti güzel güden yapısıyla olduğu konuma büyük bir renk katıyor. Dizi de ecdadı anma gayreti, kostüm başarısı, kadınların onurlandırılması ve güç odaklı karakter oluşturulmasına hayranım diye ifade eden oyuncu olduğu diziden mutlu olduğunu ifade etti.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme