Brezilya Popo Estetiği ile Harika Bir Görünüme Kavuşun

popo
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Brezilya popo estetiği, kalça bölgesinin dolgun ve dik bir görünüme kavuşması amacı ve kalça bölgesini şekillendirmek amacı ile yapılan estetik bir operasyondur. Dolgun ve dik görünüme sahip popolar, daha estetik bir görüntü sağlamakta ve pek çok kadında bu nedenden dolayı bu estetik uygulamaya başvurmaktadır. Brezilya popo estetik operasyonlarında kalça şekillendirmek amacıyla kullanılan üç farklı yöntem bulunmaktadır.

İlk yöntem popo görünümünü düzenlemek amacı ile hastanın kendi yağ dokusunun kullanılması ve ikinci yöntem ise silikon popo protezinin kullanılmasıdır. Üçüncü yöntem ise askılama tekniği kullanılarak gerçekleştirilen popo kaldırma operasyonudur. İşlem esnasında hangi yönteme başvurulacağı uygulamayı yapan cerrah tarafından belirlenmekte ve bu doğrultuda hastaya bilgilendirme yapılmaktadır.

Brezilya Popo Protezi Yöntemi İçin Kimler Uygundur?

Küçük popo yapısına sahip olan kişilerin başvurduğu Brezilya popo estetiği, aynı zamanda vücut hatlarına uyum sağlayan bir popo görünümüne sahip olmak isteyen kişilerinde başvurduğu bir estetik operasyon çeşididir. Ayrıca kare ya da düz bir popo yapısına sahip olan kişiler de daha diri bir popo görünümüne sahip olmak için bu estetik türüne başvurmaktadır.

Yaşlanma ya da kilo verme gibi nedenler ile kalça bölgesinde sarkma, düzleşme ve gevşeme gibi durumlar söz konusu olabilmekte ve bu gibi durumlarda Brezilya Popo Estetiğinin yaptırılması uygun olmaktadır.

Popo Kaldırma Operasyonları Nelerdir?

Brezilya popo estetiği yaptırmak isteyenler için yağ enjeksiyonu ile popo estetiği, protez ile popo kaldırma estetiği ve askılama yöntemi ile popo estetiği olmak üzere hastaların isteklerine göre üç farklı yöntem sunulmaktadır. Hastaların kalça şekillendirme istekleri doğrultusunda uygulanacak olan üç yöntem arasından hangisinin uygulanması gerektiğine uygunluk açısından estetik cerrahlar karar vermektir.

Popo Protezi Yöntemi: Bu yöntem ile hastanın kalçasının üst kısmında bulunan dolgunluk düzeyi yetersiz ise bu durumda özel olarak üretilmiş olan silikon protezlere başvurulmaktadır. Popo protezi yöntemi ile kalça bölgesi, arkaya doğru hem biraz daha çıkık hem de yüksek bir şekle kavuşmakta ve popo için özel olarak üretilmiş olan protezler ise kalçada bulunan kasların içine yerleştirilerek popo protezi yöntemi gerçekleştirilmektedir.

Askılama ile Popo Kaldırma: Kilo kaybı yaşayan hastaların, kalça bölgesinde ve karın alt kısımlarında bir takım çökmeler yaşanmakta ve yaşanan bu çökme olumsuzluğu ise askılama tekniği kullanılarak düzeltilebilmektedir.

Yağ Enjeksiyonu: Brezilya popo estetiği uygulamaları arasında en çok kullanılanı yağ enjeksiyonu yöntemidir. Bu yöntemde poponun alt ve dış kısmı ile birlikte basen ile belden lazer liposuction uygulaması ile yağ alınmaktadır. Alınan bu yağlar ise birtakım işlemlerden geçirilerek poponun üst kısmına yerleştirilmektedir. Yağ enjeksiyonu operasyonu sayesinde gözle görülebilir bir dolgunlaşma sağlanması mümkündür.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Brezilya popo estetiği açısından en çok tercih edilen yöntem ise yağ enjeksiyonu yöntemidir ve vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağ dokuları kullanılarak operasyon yapılmaktadır. Kalça bölgesi çeşitli nedenler ile kilo verme ya da yaşlanma gibi durumlar sonucunda eski formunu yitirmekte ve buna bağlı olarak yapısal bir değişim yaşamaktadır.

Söz konusu bu yapısal değişim ile birlikte ortaya çıkan görünümde memnun olmayan kişiler ise yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen Brezilya popo estetiğine başvurmaktadır. Bu uygulamada yağ hücreleri kullanılmakta ve yağ hücrelerinin kendini yenileyebilme özelliğinin bulunması sayesinde sağlıklı şekilde yapılabilen bir uygulamadır. Vücudun farklı bölgelerinden alınabilen yağ dokusu, yağ enjeksiyonu yöntemi ile kalça bölgesinin dolgunlaştırılması amacıyla kullanılabilir.

Brezilya Popo Estetiğinde Cerrahi Aşamalar Nelerdir?

Brezilya popo estetiği yaptıracak olan hastaların ameliyatları genel anestezi altında yapılmakta ve ameliyat ortalama olarak üç saat kadar sürebilir. Kalça şekillendirme operasyonu sırasında silikon popo protezi kullanılması durumunda operasyonun ardından kalça bölgesinde sıvı toplanması olasılığı bulunmakta ve sıvıların dışarı atılmasının sağlanması gereklidir.

Kalça bölgesinde biriken sıvıların dışarı atılması sürecinde ise bölgeye dren isminde olan plastik tüpler yerleştirilmektedir. Dren adındaki tüplerin çıkarılması ise ameliyattan sonraki beş gün içerisinde gerçekleşmektedir ve ortaya çıkarılan yeni kalça görünümünün şeklinin korunması gereklidir. Bu nedenle estetik operasyonu gerçekleştiren cerrahın tavsiyelerine mutlaka dikkat edilmelidir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme