Bu Kombinlerle Kilolarınızı Saklayabilirsiniz 

bu-kombinlerle-kilolarinizi-saklayabilirsiniz
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde yalnızca zayıf ve uzun boylu kadınların güzel olduğunu düşünme devri kapandı ve estetik görüşü tamamen değişti. Önemli olan zayıf veya şişman olmanız değil nasıl giyindiğinizdir. Tek tip kadın algısının yıkılmasıyla, fazla kiloları kapatacak kıyafetler tasarlanmaya başlandı. Güzelliğin yolu kendinizi beğenmekten ve sevmekten geçiyor. Kilolu kadınların da doğru şekilde giyinmesi demek kendilerine yakışanları giyinmeleri anlamına geliyor.

Bedeninizi tanıyarak seçeceğiniz kıyafetler, kilolarınızı kapatmanın yanında güzel görünmenizi de sağlayacaktır. Bunu yaparken kullanacağınız kıyafetlerin ortak özelliği, salaş olmalıdır. Kilolu kadınların dar şeyler giymesi büyük yanlıştır. Dar bluzlar, dar pantolonlar, taytlar gibi kıyafetler tüm kusurlarınızı ortaya çıkaracak. Hatta kusurunuzun olmadığı bölgelerinizin bile kötü görünmesine sebep olacaktır.

Kıyafetler Nasıl Seçilmelidir?

Giyeceğiniz kıyafetin vücut ölçüleriniz uyumlu olması, en önemli şeydir. Kıyafet seçmek bu açıdan zor olabilir. Vücut yapınıza ve kilonuza uygun kıyafetleri seçmeniz güzel görünmeniz açısından önemlidir. Bunun için özel tasarımlardan yararlanabilir veya büyük beden kategorisindeki modellere bakabilirsiniz. Her mağaza ve butik artık büyük beden pantolon, büyük beden gömlek gibi kategorilerde tasarımlar üretiyor. Buralardan bulabileceğiniz kendinize uygun tasarımları tercih etmeniz kilolarınızı saklamanızı sağlayacaktır.

Kiloları kapatmak için yapmanız gereken bir diğer şey doğru desenlerdeki kıyafetleri tercih etmenizdir. Örneğin çizgili kıyafetler alınacaksa çizgilerin yönü çok önemlidir. Enine çizgili kıyafetler sizi kilolu ve geniş gösterirken uzunlamasına çizgili kıyafetler sizi daha ince ve daha uzun boylu gösterecektir. Yalnızca çizgili modeller değil diğer desenlerdeki kıyafetlerin desenleri de uzunlamasına olmalıdır. Aynı zamanda siyah gibi koyu renklerin kullanılması da büyük bedenli kadınlar için kaçınılmazdır. Koyu renkler, daha zayıf gösterdiği gibi bölgesel kusurları da kapatır. Ancak tüm kıyafetlerinizi siyah seçmeniz de kasvetli bir dolaba sahip olmanıza neden olacaktır. Siyah dışında çikolata kahvesi, kırmızı, yeşil, lacivert ve pembe gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. Bu renkler enerjiyi yükselten tonlardır ve bu sayede kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıyafetlerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri bu kıyafetlerin kesim şekilleridir. Öncelikle dar kesim modellerden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Aynı zamanda çok geniş kıyafetler de olduğunuzdan daha geniş görünmenize neden olabilir. Bu yüzden doğru ayarlamanız gerekiyor. Hafif bol kesimli modeller, sizi daha zayıf gösterecektir. Bu hafif bol kesim hem pantolonlarda hem de eteklerde geçerlidir. Üst giyimde de aynı şekilde ne çok geniş ne de dar modeller tercih edilmelidir. Pantolon alınırken de yine geniş paçalı alınmalıdır. Tarzınızı yansıtacak geniş pantolonlar giyerek kusurlarınızı örtebilirsiniz. Bluzlarda seçiminiz ise V yakalı modellerden yana olmalıdır. V yaka bluzlar, vücut ölçülerinin daha ince ve boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar.

Ayakkabı Nasıl Olmalıdır?

Kilolu kişilerde kıyafetten ziyade ayakkabılar da önemlidir. Ayakkabı seçimi de vücut ölçülerine uygun olarak yapılmalıdır. Uzun ve ince gösteren ayakkabıların topuklu ayakkabılar olduğunu biliyoruz. Bunun yanında kalın ve sert yapılı ayakkabılardan da uzak durmanızda fayda var. Ayrıca ayak bilekleriniz çok kalınsa bileği bantlı ayakkabı modellerini de tercih etmemelisiniz. Bu bantlar ince veya kalın farketmeksizin ayak bileğinizi sıkacak ve daha şişman görünmenize sebep olacak. İnce bantlıdan ziyade kalın bantlılar daha kötü olacaktır. Kalın bantlı ayakkabılar, bacak boyunu keserek daha şişman görünmenize sebep olabilir.

Babet tarzı önü açık olan ayakkabılar da yine bilek boyutunuzu daha da geniş göstererek kötü bir görünüme neden olur. Giyeceğiniz sandalet türü ayakkabılarda ise yine bilekten bağlamalı veya bileği bantlı olan ayakkabı modelleri, kilolu kişilerin giymemesi gereken modellerdir.

Yapılmaması Gerekenler

Kilonuzu saklamak için yapacaklarınızın yanında bir de yapmamanız gerekenler vardır. Bunlardan biri ve yapılan en büyük hatalardan olan ise yatay çizgili kıyafetlerin giyilmesidir. Yatay çizgiler sizi daha geniş göstererek daha kilolu görünmenize neden olacak. Bunun yanında çok karışık desenli kıyafetler de dikkat çekmenize neden olabilir. Bu da kilonuzu daha çok ön plana çıkarır. Bu yüzden daha sade kıyafetler tercih edilmelisiniz. Rahatsız olduğunuz vücut bölgelerinizi saklamak için daha az desenli kıyafetleri giyebilirsiniz. Aynı zamanda çok açık renkler veya çok parlak renkler tercih etmek de şişman görünmenizi destekler. Siyah gibi koyu renklerin yanında mat renkli kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Bunu hem üst giyimde hem de alt giyimde göz önünde bulundurmalısınız.

Bol kıyafetler veya aşırı dar kıyafetler yine kilolu görünmenize neden olur. Özellikle dar taytların üzerine kalçanızı ve karnınızı kapatmayacak kadar kısa olan bluzları tercih etmeniz tüm kusurlarınızı ortaya dökecektir. Tayt giymeyi seviyorsanız ve vazgeçemediğiniz kıyafetlerden biriyse taytların üzerine uzun gömlekler veya ceketler giyerek hem kalçanızı hem de karın ve basenleriniz kapatabilirsiniz.

Hangi Modeller Seçilmelidir?

Pantolon ve bluz dışında elbise seçimleri de kiloyu saklamak için önemlidir. Dar elbiselerin yanında kalçanıza tam oturan elbise modellerinden de uzak durmanızda fayda var. Bunun nedeniyse bu tür modellerin basenlerinizi ve bel çevrenizi ön plana çıkaracak olmasıdır. Tüm bunlardan uzak durarak kilolarını örtebilir ve olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Önemli olan bu hataları yapmamanız ve bedeninize göre kıyafet almanızdır. Yine mont ve kaban seçimlerinde de dar kesimler yerine daha geniş modelleri tercih etmeli etmelisiniz.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme