Cep Telefonu Tamirinde Yeterlilik Ön Plana Çıkıyor! Artık Herkes Tamir Yapamayacak

herkes-cep-telefonu-tamircisi-olamayacak-yeni-duzenleme-geliyor-h1616241001-b8ad64
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizde bulunan mobil kullanıcı sayısı 80 milyon sınırı aşmış bulunuyor. Bu nedenle birçok insanda cep telefonu görmek sıradan bir hal alını almış bulunuyor. Bu tür teknolojik aletlerin zaman zaman bozulması ile birlikte tamirat aşamasında cep telefonu tamircileri ön plana çıkıyor. Hükümetin bu konuda cep telefonu tamircilerinin daha nitelikli olması ile ilgili bazı çalışmaları bulunuyor.

 

Mesleki Yeterlilik Eğitimi

Söz konusu çalışmalar kapsamında sunulan cep telefonu bakım ve tamir hizmetlerinin daha fazla müşteri odaklı olması adına çeşitli sertifika programları açılmış durumdadır. Bunun yanında aynı zamanda cep telefonu tamirinde yetkili kişilerin ön plana çıkması amacı ile Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Bu çalışmalar kapsamında cep telefonu tamiri konusunda standartların belirlenmesi ve ehil olmayan kişilerin cep telefonu tamiri yapmaması ile çeşitli çalışmalar ön plana çıkıyor.  Bu kapsamda ilgili belgeye sahip olmayan kişilerin ilgili kurumlardan belge temin etmesi ve mesleki yeterlilik süreçlerini ispatlamış olması iş açısından önem taşıyor.

Artık Cep Telefonu Tamiri İle İlgili Mesleki Yeterlilik Gerekiyor

Artık yapılan düzenlemeler ile birlikte cep telefonu tamiri ile ilgili hizmet veren meslek grubunun bu tür çalışmaları yürütebilmesi amacı ile Mesleki Yeterlilik Belgesi alması zorunlu tutuluyor. Mesleki yeterlilik kurumu ile sunulacak bu tür hizmetler ile cep telefonu tamiri konusunda ortaya çıkan sorunların en aza indirgenmesi ve aynı zamanda bu konuda hizmet veren kişilerin daha ehil kişilerden oluşması amaçlanıyor.

Bunun dışında cep telefonu tamiri hizmeti veren işletmeler için de yine bazı standartların getirilmesi ile birlikte daha nitelikli ve müşteri odaklı çalışmaların sunulması amaçlanıyor. Ülkemizde bu konuda yapılan çalışmalar son aşamaya gelmiş bulunuyor ve yakın gelecekte cep telefonu tamiri hizmeti veren işletmelerin bu tür standartlara uygun olarak hizmet vermesi amaçlanıyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme