ÇKYS Maaş Sorgulama

1440x810_cmsv2_ad09acaa-ffc8-5352-889e-d82dcaa483ff-3964122
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çekirdek kaynak yönetim sistemi olarak açılımı bulunan ÇKYS sisteminin kullanımı ile birlikte sağlık bakanlığının çeşitli hizmetlerine erişmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda ÇKYS kapsamında sağlık bakanlığında çalışan işçilerin maaşlarını bu sistem üzerinden görebilmeleri mümkün olabiliyor.

Günümüzde sağlık çalışanlarının yanı sıra sağlık işçilerinin de bu sistem üzerinden maaş bilgilerini görebilmeleri mümkün olabiliyor. Sağlık bakanlığının tek uygulama üzerinden birçok farklı hizmete erişim hizmeti sunan bu sistemi sayesinde taşeron olarak çalışan sağlık bakanlığı işçi çalışanlarının maaş durumlarını görmesi de mümkün olabiliyor.

ÇKYS Nedir?

Tümleşik bir sistem olarak ön plana çıkan ÇKYS sistemi sayesinde personel hareketlerinin takibi, mal ve hizmetlerin takibi gibi hizmetler tek çatı altında görülebiliyor. Bunun yanında personellerin özlük hakları ile ilgili çeşitli detaylarında yine çekirdek kaynak yönetim sistemi üzerinden görülmesi hem kaynakların daha iyi kullanılması hem de personel hareketliliğinin takibi aşamasında önemli yardımları oluyor.

Sağlık Bakanlığının sunduğu çeşitli hizmetlerin yanı sıra aynı zamanda ÇKYS sistemi sayesinde hizmet alımlarının tek elden ve nitelikli olarak gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda harcamaların denetlenmesi de mümkün olabiliyor. Sadece kamu kurumları değil aynı zamanda özel sağlık kuruluşlarının çeşitli bilgilerinin de görüldüğü bu sistem sayesinde sağlık yönetiminin tek elden ve güvenli olarak sürdürülmesi mümkün olabiliyor. Günümüzde aynı zamanda sağlık çalışanlarının bilgilerin gördüğü bu sistem birleşik bir yapıda ön plana çıkıyor.

ÇKYS Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık bakanlığı bünyesinde çalışan işçilerin maaş ve bordro bilgilerini sorgulamak için de yine ÇKYS sistemi ön plana çıkıyor. İşçiler sağlık bakanlığında çalışıyorlar ise bu durumda bu sistem üzerinden hızlı bir şekilde maaş sorgulaması için bu ekranı kullanabiliyorlar. Aynı zamanda bu ekrana ulaşabilmek için farklı yolların da ön plana çıktığı görülüyor. Günümüzde sağlık bakanlığında çalışan işçiler farklı yöntemleri kullanarak maaşları hakkında tam bir bilgi alabiliyorlar.

Esas olarak ÇKYS sistemine erişebilmek için e-devlet sistemi hizmet veriyor. Bunun yanında e devlet için giriş şifresi olmayan kişiler PTT şubelerinden hizmet alabiliyorlar. Size PTT şubelerinden verilen şifre ve TC kimlik numaranız yardımı ile bu sisteme giriş yaparak maaş bilgilerine ulaşmak mümkün olabiliyor. Eğer şifreniz var ise e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ortak uygulamalar altına gelerek var olan uygulamaları listeleyebilirsiniz.

Bu tür uygulamaların altında bulunan sağlık bakanlığı uygulamalarına giderek ilgili uygulamaya giriş yapabilirsiniz. ÇKYS maaş sorgulama için bu ekran yeterli oluyor. E-devlet üzerinden erişilen bu sistem sayesinde aynı zamanda maaş sorgulama için kolay yoldan erişim mümkün olabiliyor. Ortak uygulamalar altında sağlık bakanlığı ÇKYS sistemine giriş yaptıktan sonra maaş bilgilerinize hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün olabiliyor. Bu tür yöntemler sayesinde maaş bilgilerine hızlı erişim sağlanarak insanların bordro bilgilerine ulaşmaları mümkün olabiliyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme