Corona Virüs Belirtileri Nelerdir?

Corona Virüs Belirtileri Nelerdir?
Corona Virüs Belirtileri Nelerdir?
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde 1 Aralık 2019 yılında  ortaya çıkan Corona Virüs ortaya çıktığı andan itibaren tüm dünyayı büyük bir şekilde etkileyeme başlamıştır. İlk zamanlar da diğer devletler buna çok fazla aldırış etmese de etkisini kısa bir zamanda diğer ülkelerde de göstermiştir. Çin’in ilk başta bu virüsü çok fazla önemsemediğinden olsa gerek pek fazla önlem alınmadığından dolayı çok fazla sayıda insan hayatını kaybetmiştir. Virüsün kendini göstermeye başlamasıyla bir çok ülke yurt dışında ki seyahatleri ve yurt içerisinde olan şehir yolculuklarını ilk etapta durdurarak önemler almaya çalışmıştır. Fakat Virüsün halen ne kadar tehlikeli olduğunun farkına varamamışlardır .Günlük yaşantıda maske kullanımına geçilerek insanların virüs kapmasına karşı konmaya çalışılmıştır .Bunun ile beraber ülkelerdeki maske kullanımı en üst seviyeye çıkmıştır. Bu virüsün bu kadar maske kullanımına neden olacağına tahmin edilemezdi.

Maske ihtiyacının karşılanması için devlete bağlı okullar da ve diğer hijyenik imalat hanelerde bir an önce maske imalatına başlanmıştır. Âmâ bunu bir koz bilip merdiven altı maske imalatı yapmaya çalışan ve insanların hayatını hiçe sayıp sadece para kazanmak için maske üretimine bir çok kişi başvurmuştur.

Virüsün En Yoğun Zamanları Ne Zaman?

Şuan ise bu virüsün en yoğun zamanları olup alınan tedbirlerin halen yetersiz olduğu düşünülmektedir. Fabrikalar maske ile işçi çalıştırmaktadır. Ne kadar maske ile işçi çalıştırsa bile sonuçta havasız bir ortam ve metre kare sayısına göre her metre kare ye 3 kişi girerek çalışma yapmaktadır bu nedenler fabrikalar ne kadar önlem alırsa alsın virüsün önüne geçilememektedir. Fabrikalara nazaran diğer küçük firmaları ele alacak olursak maske kullanımından kaçınıp sadece var diye ceplerinde taşımakta olan veya bir maskeyi 1 hafta boyunca takan ve hijyensiz ortamlarda veya hiç dezenfekte edilmemiş bir ortamda çalışmaya devam etmektedirler.

Ufak mahallerde ne kadar sokağa çıkma yasağı olsa bile anne ve babalar virüsün tehlikesini hiçe sayıp çocuklarını sokağa yollamaya devam etmektedirler oysa biri hastalansa diğer aile fertleride bu virüse yakalanacaktır. .Bu virüsün ciddiyetini tüm dünya anlamış olsa bile bizim insanımız halen esnek davranabilmektedir.

Corona Virüs Belirtileri

Corona virüs hastalarında görülen en yaygın belirtilerdir.

  • Ateş
  • Kuru öksürük
  • Yorgunluk

Az rastlanan belirtiler ise şunlardır:

  • Ağrı ve sızı
  • Boğaz ağrısı
  • İshal
  • Baş ağrısı

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme