Coronavirüs Mutasyonu

Coronavirüs Mutasyonu
Coronavirüs Mutasyonu
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coronavirüs Aralık ayında ortaya çıkıp hala devam eden bir salgındır. Geçmiş günlerde coronavirüsün mutasyona uğradığı görülmüştür. Peki bu olay nedir?

Coronavirüsün mutasyona uğradığına dair İngiltere, AB ve WHO’dan haberler gelmektedir. Virüs mutasyona uğradı haberleri tüm dünyada yayılmaya devam etmektedir. Mutasyona uğrayan coronavirüs hakkında birçok insan araştırmaya başladı. Uzmanlara göre coronavirüs mutasyona uğradı ve bu kez çok daha hızlı şekilde yayılıyor. Mutasyona uğrayan salgınla ilgili profesörler “mutasyona uğrayan coronavirüs kontrolden çıktı” dedi.

Coronavirüs Mutasyona Uğradı mı?

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili açıklamalar yapıyor. Açıklamalar art arda geliyor.İngiltere Sağlık Bakanı olan Hancock geçen gün aşıların uygulanana kadarki süreçte mutasyonu kontrol altına almanın çok zor olacağını söyledi. Ayrıca yeni kısıtlamalar açıklandıktan sonra da seyahat etmenin de ne kadar sorumsuz bir davranış olduğunu söyledi.

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock açıklamalarına herkesi Covid-19 yeniden başlıyormuş gibi tedbirli davranmaya davet ediyorum. İnsanlar tedbir almadığı sürece yeni mutasyonu kontrol altına alamayız dedi.İngiltere Sağlık Bakanı olan Hancock, “Mevcut aldığımız önlemlerden daha fazlasına ihtiyacımız var. Yeni kısıtlamaları birkaç ay için sürdürmeyi planlıyoruz İfadelerini kullandı.

Coronavirüsün mutasyona uğrayan şekli hakkında profesörler bu yeni varyant çok endişe verici ve şu ana kadar pandemide gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor açıklamalarını yaptı.

Peki Mutasyon Durumu Nedir? 

Coronavirüsün mutasyona uğradığına dair İngiltere, AB ve WHO’dan haberler gelmektedir. Virüsün mutasyona uğradığı her yerde yayılmaya devam ediyor. Mutasyona uğrayan coronavirüs hakkında birçok insan araştırmaya başladı. Uzmanlara göre coronavirüs mutasyona uğradı ve bu kez çok daha hızlı şekilde yayılıyor. Mutasyona uğrayan salgınla ilgili profesörler “mutasyona uğrayan coronavirüs kontrolden çıktı” dedi.

Coronavirüs Mutasyona Uğradı mı?

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock mutasyona uğramış olan coronavirüs ile ilgili açıklamalar yapıyor. Açıklamalar art arda geliyor.İngiltere Sağlık Bakanı olan Hancock geçen gün aşıların uygulanana kadarki süreçte mutasyonu kontrol altına almanın çok zor olacağını söyledi. Ayrıca yeni kısıtlamalar açıklandıktan sonra da seyahat etmenin de ne kadar sorumsuz bir davranış olduğunu söyledi.İngiltere Sağlık Bakanı Hancock herkesi coronavirüsün başındaymışız gibi tedbirli davranmaya davet ediyor.

Uzmanlar Ne Diyor?

İnsanlar tedbir almadığı sürece yeni mutasyonu kontrol altına alamayız dedi.İngiltere Sağlık Bakanı olan Hancock, “Mevcut aldığımız önlemlerden daha fazlasına ihtiyacımız var. Yeni kısıtlamaları birkaç ay için sürdürmeyi planlıyoruz İfadelerini kullandı.Coronavirüsün mutasyona uğrayan şekli hakkında profesörler bu yeni varyant çok endişe verici ve şu ana kadar pandemide gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor açıklamalarını yaptı.

Kısıtlamalara Devam Edilecek Mi?

Başbakan Johnson kısıtlamaları azaltma planlarımızın mahvolduğunu, bu yılın çok farklı olacağını, sevdiklerimizi görme şansımızı feda ettiğimizi, böylece gelecek sene onlara sarılabileceğimizi söyledi.Bilim kurulu üyesi virüs hakkında bu virüste gözlenen mutasyonların virüsün çok daha hızlı ve çok daha kolay yayılacağına neden olmasını ve hastalığı geçirenlerde sağlanan bağışıklığın gideceği tahmin ediliyor.

Kötü senaryo olaylarının gerçekleşmemesini umuyoruz ama coronavirüse karşı alınan tedbirlere uymamız ve ihmal etmememiz gereken günlerdeyiz. B.1.1.7 virüsü yeni bir tehlikeye neden olabilir.Dünya sağlık örgütünden çok korkutan bir açıklama geldi. İngiltere’dekicoronavirüs mutasyonu üç ülkede daha tespit edildi. Herkesin maske takıp tedbirlere uyması önemle vurgulanıyor. Herkesin kendisine dikkat etmesi lazım.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme