Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu?

Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu?
Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu?
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her sene ve belirli zamanlar içinde yardım amaçlı yapılan destek ödemeleri ne zaman yatacak henüz bir bilgi verilmemişti.Bu sene içinde bulunduğumuz korona virüs salgınından (Covid19) dolayı ile de destek ödemelerini arttırmış olarak sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde kabine toplantısı, ardından esnafa, çalışana, işverenlere yardımda bulunulacağı duyurusunu yapmıştı.

Sayın Erdoğan’ın destek ödemeleri paketleri hakkında açıklamaları şu şekilde idi;

Ayda 1 milyar 240 milyon liradan toplamda 3 milyar 718 milyon liralık bir desteği esnafımızın hizmetine sundu.Önümüzdeki 3 ay boyunca 5 milyarlık destek sağlamayı hedeflediğini açıklamıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan esnaf için destek ödemelerinden pazarcı, terzi, oto tamircisi, kuaför, taksici, dolmuş şoförü, servis işletmecisi gibi esnaflarımızın da yararlanabileceğini açıklamıştı.

Pandemi dolayısı ile neredeyse hiç iş yapamayan, işletmekte zorlanan esnaflarımız, dükkânlarımız ekonomilerini oldukça zorladığı için bu habere çok sevinmişti. Sayın Erdoğan kısıtlamalar ile salgından doğrudan etkilenen, toplam sayısı 1 milyon 239 bin 438 kişiye 3 ay boyunca her ay bin TL destek ödemesi yapılacağını söyledi.

Destek Ödemeleri Tarihi Belli Oldu?

Destek Ödemeleri 8 Ocak’ta Yatıyor!

Olayları özetleyerek açıkladığımıza göre asıl konumuza gelebiliriz. Sayın Erdoğan’ın müjdeli haberi verdikten sonra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sn. Zehra Zümrüt Selçuk Aralık ayı nakdi ücret desteğinin 8 Ocak tarihi ile banka hesapları üzerinden yatırılacağını, IBAN numaralarının eksik hatalı veya yanlış olanların ödemelerinin PTT bankası ile bizzat yapılacağını duyurdu.

Ücretsiz izine ayrılan çalışanların da ödemeleri aynı gün içinde yatırılacağı söylenmişti. Sayın Zehra Zümrüt Selçuk nakdi desteklerin resmî gazetede yayınlanan cumhurbaşkanı kararı ile 17 ocaktan itibaren 2 ay daha uzatıldığını söyledi. Nakdi ücret desteğinin daha fazla uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz söz konusu değil.

Destek Ödemeleri Hangi Şartlarda Verilecek?

Destek ödemelerinin şartları ise; kendi işinde çalışmak veya bulunmak, işyeri mülkiyetinin sahibine ait olması durumunda emsal kira bedeli, kiralanmış olması durumunda ise yıllık kira bedeli yardımı, gerçek usulde gelir vergisine bağlı olmamak destek ödemelerinin şartları olarak sunulmuştur.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme