Devlerin Üretim Üssü Türkiye

607349635542851f7cbef5ad
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı telefon üreticilerden dünyaca ünlü markalar, Türkiye de fabrika kuruyorlar. Alt yapısı ve coğrafi yapısından adından sıkça söz söylenen Türkiye, teknoloji devleri için üretim merkezi olma konusun yol alıyor. Dünyaca ünlü teknoloji üretimi yapan firmalar bundan sonra Türkiye de üretim yapacaklar Ülkemizin konumu firmalara cazip geldiği için teknoloji alanında ilerlemiş markaların arasında rekabet yol açtı.

Türkiye akıllı telefon üreten teknoloji devleri için bölgenin üretim üssü  olma yolunda! - Takvim

Teknoloji merkezinde yer alan akıllı telefon üretici firmalar arasında çok ciddi bir rekabet söz konusudur. Yeni akıllı telefon modeli piyasaya çıkmasın özellikleri ile merak uyandıran akıllı telefonlar kendilerine hayran bırakıyor. Akıllı telefon üreten firmalar yatırım yapmakta çok ciddi bir artış söz konusu bu artışları genellikle pazar hareketliliği yüksek, teknolojiye ilginin ve talebin fazla olduğu Ülkeler, üreticiler için cazibe merkezi konumuna geliyor.

Türkiye Teknolojide Bölgesel Güç

 

Türkiye büyük bir pazar konumundadır. On milyonu aşkın telefonun satıldığı bir Ülke telefon gerek alım gerek talep konusunda Türkiye adından söz ettiriyor. Bu durum Türkiye iyi yatırım yapılması adına cazip hale getiriyor.  Bunun araştırmasını ve takibini yapan teknoloji firmaları Türkiye de büyük yatırımlar yapıyor. Bu yatırımlar Türkiye’nin bölgedeki gücünü artıracağını söyleyen Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal Şahin Türkiye’nin bölgesel güç olma yolunda emin adımlar atıyor dedi.

Dünyanın cep üretim üssü Türkiye oluyor - Son Haberler - Milliyet

Akıllı Telefon Firmaları Türkiye’de

 

Türkiye üzerinden arz güvenliği daha rahat yapılabilecek olması yatırımcılara cazip geleceği belirten Şahin konuyu ayrıntılarıyla aktardı. Çin den ürününün gelmesi kırk günü buluyor, salgın dönemi ise uçuşlar durduruldu. Piyasalarda hareketlilik yavaşladı bu açıdan değerlendirildiğinde Türkiye coğrafi konumu nedeni ile yatırımcılar açısından çok değerlidir.

Cep telefonu kullanımı ve talebi artarak devam ediyor. Türkiye de ayda yaklaşık bir milyon telefon satışı gerçekleşiyor. Fiyatları yüksek olan telefonlar Türkiye’de üretilirse lojistik ve gümrük maliyeti olmayacak. Yatırım yapmak isteyen firmalara Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere çok ciddi destek var. Arazi vergi, çalışan maaş desteği ve benzeri kapsamlı bir destek var. Şahin, Türkiye yatırım açısından cazip olması açısından motivasyon verir sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!