Diyette Uzman Kontrolü

Diyetten Uzmanı Kontrolü
Diyetten Uzmanı Kontrolü
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zayıf olmak her kadının hakkı . Her kadınız zayıf bakımlı bir vücut ister. Ama bu Vücuda tabi ki kolay ulaşılamıyor. Bir sürü spor yerlerine para veriyoruz çeşitli diyetler yapıyoruz. Kiloyu veriyoruz fakat bu kilolarımız kalıcı olmayabiliyor. Yani tabiri caizse su içsen yarıyor haline geliyor diyetimiz. Çünkü düzgün bir şekilde diyet yapmıyoruz. Hep şok diyetlerle yapıyoruz ya da bir süre hep aynı besin maddesini yiyoruz. Böylelikle hızlı zayıflayacağımızı düşünüyoruz. Hızlı zayıflamak istiyoruz çok çabuk istediğimiz kiloya ulaşmak istiyoruz. İşte burada aslında metabolizmamızı mahvediyoruz. Yeme bozuklukları meydana gelebiliyor. Su içmiyoruz yemek yemiyoruz ve her gün tartılıyoruz . İşte bu hem çok tehlikeli hem de sağlıksız. Ya da sadece sıvı şeyler tüketiyoruz hiçbir katı ürünü ağzımıza sokmuyoruz.

Eğer bunlar daha da devam ederse halk içinde manken hastalığı diye tabir  Anoreksiyaolan  bir sürü kadın var. Böyle durumlar da hemen bir doktora başvurulmalı . Anoreksiya tek ölümcül psikolojik hastalıktır. Ne kadar zayıflarsanız zayıflayın yetmez. Vücuda ağırlık yapmasın diye su bile içmez böyle hastalar.

Zayıflamak istiyorsanız bir uzman kontrolünde bunu yapmanız en doğru şey olacaktır. Uzmanlar size göre sizin kişisel özelliklerinize göre bir diyet programı hazırlarken siz internette ya da farklı yerlerde gördüğünüz şok diyetleri yapıyorsunuz. Uzmanların size verdiği diyetler belki hafta da  200-300 gr zayıflatırken şok diyetler haftada 5 kilo verdirmeyi vaad ederler. Bunu çoğu şok diyeti başaramaz ama başaran şok diyetleri de o diyeti bıraktığınızda hemen kilonuzu geri aldırır. Üstelik şok diyetler tek bir besin türü ile beslenirler ve bu çok zararlıdır. Uzman kontrolünde kilo verdiğinizde kilonuz hem kalıcı olacaktır. Hem de vücudunuz hiçbir zarar görmeyecektir.

Kilo Verirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kilo verirken sizi zorlayacak gün içinde direncinizi düşürecek diyetler yapmamaya özen göstermelisiniz. Bu konuyu da bir uzmana danışmanız çok önemli. Kilo verirken hemen 1 günde 1 kilo şok diyetlerine başlamamalısınız. Yaptığınız şok diyetleri aylarca devam ettirmemelisiniz. En önemli olan şey ise kilo verirken azimli ve sabırlı olmalısınız. Çünkü siz o kiloları 1 günde almadınız bir günde de veremezsiniz.

Neden Bir Uzmana Danışmalıyız?

Evet sizde evde zayıflayanları görüp uzmana gitmeyebilirsiniz. Bu sizin tercihiniz fakat 3 kilo vermekle 30 kilo vermek çok ayrı şeyler bunları su ile veremezsiniz ya da pasif bir şekilde çalışırken de veremezsiniz. Bu gibi fazla kilolarınız varsa mutlaka bir diyetisyene başvurmalısınız. Aksi taktirde yeme bozukluğu oluşabilir, psikolojik bir çöküntüye girebilirsiniz. Bunları önlemek için kilo problemi yaşayan herkesin doktora görünmesi şarttır.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme