Dünyanın En Zenginlerinden Olan Elon Musk Üç Evini Birden Sattı

Dünyanın En Zenginlerinden Olan Elon Musk Üç Evini Birden Sattı
Dünyanın En Zenginlerinden Olan Elon Musk Üç Evini Birden Sattı
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin ikinci kişisi olarak bilinen Elon Musk ev ve eşya sahibi olmak istemediğini duyurdu ve Los Angeles’te bulunan üç evini daha sattı. Üç evini toplamda 40 milyon dolara satan Elon Musk bu kararını daha önce sosyal medya hesabı üzerinden açıklamıştı.

2020 yılının Mayıs ayında yaptığı bir paylaşım ile sahip olduğu tüm eşyaları ve evlerini satacağını açıklayan ünlü Seo Elon Musk bu kararının arkasında olduğunu da gösterdi. 3 evini birden sattığı öğrenilen ünlü Seo artık ev ve eşya sahibi olmak istemiyor.

Dünyanın En Zenginlerinden Olan Elon Musk Üç Evini Birden Sattı
Dünyanın En Zenginlerinden Olan Elon Musk Üç Evini Birden Sattı

Evin Yeni Sahibi Çinli İş adamı Oldu

Mayıs 2020 tarihinde yaptığı paylaşım sonrasında ünlü seo Los Angeles’teki malikânesini tam 29 milyon dolara satarak herkesi şaşırttı. Elon Musk’ın malikânesini 29 milyon dolara satın alan kişi ise ünlü oyun şirketi NetEase’nin kurucusu ve CEO’su olan Çinli iş adamı William Ding olduğu öğrenildi.

2012 yılında 29 milyon dolara sattığı malikânesini ünlü Seo bu evi ünlü fon şirketi Canyon Capital Advisors kurucu ortağı olarak bilinen Mitchell Julis’ten devralmıştı. Evini sattığı öğrenilen ünlü iş adamının bu bölgenin yakınlarında başka gayrimenkullerinin olduğu da öğrenildi. Ancak Elon Musk’ın diğer evlerini ne kadara satacağı ve ne kadar tutacağı henüz bilinmiyor.

Aynı Bölgede Başka Mülkleri De Var

Aynı bölgede bulunan bir evini daha Ekim 2020 tarihinde sattığı öğrenilen Musk diğer evini ise 7 milyon dolara devretti. Dünyanın en zengin ikinci adamı olarak bilinen ve 167 milyar dolarlık servete sahip olan Elon Musk son ev satışını ise yılsonunda yaptı. Los Angeles’te bulunan bitişik üç evini satan ve toplamda 40 milyon dolar alan ünlü CEO’nun 2020 yılında toplam 76 milyon dolar ev satışı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Satmış olduğu 3 bitişik evin en büyüğünün 1,5 dönümlük bir arazi üzerinde olduğu öğrenilen malikânesinin toplamda 6 yatak odası ve 7 banyosu var. 29 milyon dolara sattığı bu en büyük evin içerisinde ise 4000 metrekarelik orta boyuttaki ev bulunuyor. Bu ev ise 6 milyon dolara satılırken 1960’lı yıllardan kalma tek katlı ve küçük ev olarak bilinen malikânesini 4 milyon dolara devretti.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme