Dünya’nın Sonu mu Geliyor?

Dünyanın Sonu mu Geliyor?
Dünyanın Sonu mu Geliyor?
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hava sıcaklık ve soğuklukları ile ilgili yapılan araştırmalar sonucunda dünya felakete mi sürükleniyor konusu gündemde yer aldı. Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından elde edilen verilere göre 2018, 2019 ve 2020 yılı en sıcak son üç yıl olarak belirlendi. 2020 yılı da bu üçlüde yer aldı. Yaşanan bu gelişmeler ise eyvah dünyanın sonu mu geliyor sorularını ortaya çıkmasına neden oldu.

Meteoroloji Merkezi Verileri Açıkladı

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO) tarafından yapılan açıklamalarda 2020 yılının en sıcak üç yıldan biri olarak kayıtlara geçtiği ifade ediliyor. Bu konunun asıl nedeni olarak ise farklı bir detay olan küresel ısınma gösteriliyor.

Dünya genelinde yaşanan ortalama sıcaklıklar sürekli olarak bir artış yaşıyor. Bununla birlikte buzul sistemi de yavaş yavaş kayboluyor ve Dünya gerçek bir tehlikeye doğru aşamalarla ilerliyor. Bu konu meteoroloji merkezi tarafından yapılan analizlerin bir göstergesi oluyor.

Bilim İnsanları Konuyu Onaylıyor

Dünya'nın Sonu mu Geliyor?

Bilim insanları tarafından ele alınan konuya göre yaşanan küresel iklim değişikliği sebebiyle Dünya’nın sonu yavaş yavaş gelmeye devam ediyor. Bilim adamları tarafından da onaylanan bu konu endişe yaşanmasına yol açıyor.

2020 yılı da en sıcak geçen üç yıldan biri oldu. Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020 yılının en sıcak 3 yıldan biri olarak tarihte yer aldığını ve geçtiği hakkında açıklama yaparak gelecek olan bu tehlikeyi bir kez daha doğrulamış oldu.

WMO tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2020 senesi boyunca dünyanın 2016 ve 2019 yılından sonra üçüncü en sıcak yılını geçirdiği ifade edildi. Yapılan analizlerde sıcaklıkların ortalamanın 1,3 derece üzerinde seyrettiği gözlemleniyor.

Veriler Gerçeği Gösteriyor

WMO tarafından elde edilen verilere göre, 2020 yılında ortalama küresel sıcaklık seviyesi, sanayi öncesi dönemin 1,3 derece üzerinde tamamlandı. Yapılan açıklamada ayrıca 2020 yılının son dönemlerinde başlayan okyanus suyu yüzeyindeki sıcaklık seviyelerinin büyük bir düşüş yaşamasına neden olan La Nina hava durumunun 2021 yılının yarısına kadar devam etmesinin beklenen bir durum olduğu görüşüne varıldı. Yaşanan bu gelişmeler ise dünyanın sonunun yavaş yavaş geldiğini gösteriyor.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme