Duvarları Olmayan Müze Yeni Küratörlerini Arıyor

Duvarları Olmayan Müze Yeni Küratörlerini Arıyor
Duvarları Olmayan Müze Yeni Küratörlerini Arıyor
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duvarları Olmayan Müze (MWW), Türkiye’nin sanat ekibi tarafından ilk kez 2017 yılında sergiye açıldı. Duvarları Olmayan Müze aslında Türkiye’de ilk defa gerçekleşmiş bir sanal dergi platformudur. Bu platformda sergilenen tüm eserler ve sanatçıları hakkında yazılı,  görsel ve işitsel bilgiler yer alıyor. Sergideki eserler görme engelli bireylerin de anlayabileceği standarda uygun olarak yapılmış durumda.

Duvarları Olmayan Müze projesi sergide görev alacak olan küratörlere dijital olarak çalışma, erişilebilir olma, kültür farklılıklarında diyalog kurma, Birleşik Krallıklarda veya yerel olarak kendilerini geliştirebilme gibi imkanlar sunuyor. 2017 yılından bu yana Duvarları Olmayan Müze kapsamında toplamda 25’ten fazla sanatçının 60’dan fazla eserini içersinde barındırmış ve üç ülkeden 6 tane küratör görevlendirdi.

Müzenin sergilemiş olduğu proje 90 farklı ülkeden 850.000 kişiye ulaşmayı başardı. Müze yaptığı sergiler karşılığında Onur Ödülü, Yılın Web Sitesi ve Uluslararası Tasarım Ödülü ile Gümüş Madalya olmak üzere 3 farklı ödül kazandı. Günümüzde Duvarları Olmayan Müzenin 25’ten fazla ödülü bulunuyor.

Platformun 5. Sergisi 2021 Yılında Yayınlanacak

Duvarları Olmayan Müze’nin düzenleyeceği beşinci sergi Birleşik Krallık ve Türkiye’den gelecek olan iki farklı küratör eşliğinde, Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek. Beşinci serginin teması da “Kadınlar ve Dayanışma” şeklinde belirlendi. Kadınların güçlenmesi ve toplum önünde çok büyük bir değere sahip olduğunu ifade etmek amacıyla böyle bir sergi yapılacak.

 

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme