Eğitimde Korona Virüs Salgını

5ec8584a55428515b4fe117d
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada ki birçok alanı vuran salgın, şüphesiz ilk sırada eğitimde ki aksatmaları getirdi. Bu durumda ilk önce yapılan online eğitime geçmek oldu ve Dünya devletleri birer birer geçişi yaptılar. Ülkemizde de bu durum aynı şekilde gerçekleşti.

Türkiye’de ki Durum

Ülkemizde salgın neticesin de geçilen online eğitimden bazı öğrenciler memnun olsa da bazıları ise memnun değiller. Salgının en hafif atlatılması ile yapılan bu faaliyet, öğrenci, veli ve öğretmenlerin sağlığını da düşünerek gerçekleştirildi. 2019 Mart ayından beri eğitime online devam ülkemizde Millî Eğitim Bakanlığı 1 Mart itibariyle okulların açılacağını belirtti.

Bakanın Yapmış Olduğu Açıklamalar

Sosyal medya hesabından öğrencilere seslenen Bakan Selçuk, öğrencilerin sesini duyduğunu, atılan mesajları okuduğunu ve salgın döneminde alınan kararların eğitimciler ve hekimler ile beraber karara varıldığını söyledi. Aynı zamanda salgının günlük seyrini ve neyin riskli olup olmayacağının da izlendiğini söyleyen Selçuk, gerekli olduğu durumalar da verilere dayalı ortak görüş geliştirildiğini de vurguladı.

Bu görüşmeler neticesinde köy ve anaokullarının çoktandır eğitime devam ettiğini belirtti. 1 Mart’a ilk okul 1,2,3 ve 4. sınıflarla beraber 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime geçeceğini bildirdi. Bugün yapılacak olan ertelemenin öğrenciler üzerinde daha fazla yük olacağını belirten Bakan, gelecek yıllara sorun vermemek için zamanında çalışmanın gerektiğini de belirtti. Derslere ve sağlıklarına odaklanmasını öğrencilerden istedi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme