Elon Musk’dan Hakkındaki İddialara Sert Yanıt! ‘Mahremiyet Önemli’ Açıklamalarında Bulundu

resized_e6a6c-6d905862bitcoinelonmusk
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla’nın ünlü milyarderi Elon Musk, Çin hükümet ve askeri yetkililerin casusluk yaptığı gerekçesi ile Tesla kullanımı yasaklamasının ardından ateş püskürdü.  Ünlü basın organı Sputnik’in yaptığı haberde, Elon Musk’ın suçlamaları reddettiği belirtildi. Sahibi olduğu Tesla araçlara her şekilde kefil olduğunu belirten iş adamı, yaptığı konuşmada sert ifadelere yer verdi.

Mahremiyet ve Gizli Bilgiler İhlal Edilemez

Video konferans da açıklamalarına devam eden Musk, ‘’  Mahremiyete saygı duyuyorum. Hele ki bunlar devlet işleri ilgili ise. Bizi gizli kalmaya ve gizlilik içinde çalışmaya iten prensiplerimiz var. Öncelikle kendimize saygımız var. Bunun ihlali durumunda saygımızı baştan yitirmek zorunda kalırız. Aksi bir durumdan bahsediyorsak, Çin ve veya başka bir devlet için, gizlilik ihlal ediyorsak, ben şahsım adına şirketi kapatmaya ve bir daha açmamaya hazırım.

Biz şirket olarak, başından beri saygınlığı koruma prensibi ile çalışıyoruz. Devlet gizli bilgilerini ele geçirmek gibi bir düşüncemiz ve alt yapı inşa etmek gibi bir düşüncemiz olmadı olamazda’’ dedi

Videokonferans Açıklaması

Özellikle Çin ordusunun, Tesla araçlarındaki kameraların casusluk yaptığı, veri elde ettiği ve ülke gizliliğinin tehlikede olması düşünülmesi sebebiyle, ülkede bu akıllı araçların kullanımını tamamen yasakladı. Tesla araçlarına yasak getirilmesin hemen arkasından, Çin’in ileri gelen iş adamlarına video konferans ile bağlanıp, toplantı yapan Elon Musk, ürettikleri Tesla araçlarda casusluk gibi suç teşkil edecek verilere ve kanıtlara ulaşıldığı takdirde, Tesla’yı kapatacağını net bir dille ifade etti.

Ürettikleri araçların oldukça akıllı ve kullanımı kolaylaştırma, güvenliği arttırma ve ekolojk dengeye saygılı bir çalışma içerisinde olduğunu belirten ünlü CEO Elon Musk, ‘’Tek düşündüğümüz ve bilgilerini aldığımız mutlu insan profilleri’’ deyip sözlerine ekledi. Bu sözlerinden sonra ortamın yumuşadığı gözlemlendi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme