Emzirme Sütyenleri

Emzirme Sütyenleri
Emzirme Sütyenleri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emzirme sütyeni,taze anneler için son derece yardımcı bir iç giyim ürünüdür. Doğum sonrasında uzun ve zorlu bir toparlanma sürecine giren annelerin bu zaman zarfında rahat edebilmeleri, hem kendileri için hem de bebekleri için çok önemlidir. Emzirme sütyeni iki farklı şekilde üretilmektedir. Piyasada lohusa sütyeni olarak da bilinmektedir.  Bu sütyenler doğum öncesinde günlük hayatta kullanılan sütyenlerden, gerek kullanım amacı olarak gerekse görünüş olarak çok farklıdır.

Emzirme sütyeni göğüslerin ucunda bulunan üçgen yapıdaki kesiklerin ekstra bir kumaş ile örtülmesi ile oluşturulan bir sisteme sahiptir. Bu ekstra kumaşın çıt çıt, düğme ya da bir bantla örtülebilir olması da normal sütyeni andırmasına sebep olur. Kapatıcı kumaş aynı zamanda sütün akışını da keserek anneye yeni sütün birikmesi konusunda yardımcı olur.

Emzirme Sütyeni Özellikleri

Emzirme sütyeni çeşitleri diğer sütyenler gibi polyesterden üretilmezler. Bilakis sürekli hassas bebek cildi ile temas edeceğinden, yüzde yüz pamuk kumaşlar tercih edilerek üretimi yapılırlar. Ayrıca bu sütyenlerde destekli desteksiz ya da silikon ekleme gibi özellikler de aranmaz. Emzirme konusunda annelere yardımcı olan bir başka ürün de emzirme atletiçeşitleridir.

Emzirme atleti de tıpkı emzirme sütyeni mantığında üretilirler. Ancak bu ürünlerin alt kısmı, annelerin beline kadar uzanır. Bu da zaten hassas bir dönemden geçen anne vücudunun ısısını korumasına yardımcı olarak üşütmesini engeller. Anne adayları doğum için alışverişe çıktıkları zaman daha çok emzirme atletini satın almayı tercih ederler.

Hamile Sütyeni Nedir?

Her ne kadar hamile sütyeni olarak farklı bir ürünmüş gibi algılansa da aslında bu da bir emzirme sütyenidir. Emzirme sütyenleri, emzirme dönemi boyunca annelerin bir numaralı yardımcısı olarak görülür. Diğer sütyenler ile ortak olan tek özellikleri ebat seçeneğinin bulunmasıdır. Her kadının kendi göğüs ölçüsüne göre emzirme sütyenlerini bulabilmesi mümkündür.

Ayrıca renk çeşitliliği de bulunmaktadır. Genel olarak beyaz tercih edilse de ürünün siyah ve ten rengi olanları da üretilmektedir. Doğum hazırlıkları yapan kadınlar, çocuklarını en rahat pozisyonda emzirebilmeleri adına bu ürünleri alışveriş listelerinin en başında tutarlar.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme