Esra Erol Yayını Emniyet Güçlerini Harekete Geçirdi

Esra Erol Yayını Emniyet Güçlerini Harekete Geçirdi
Esra Erol Yayını Emniyet Güçlerini Harekete Geçirdi
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun zamandır ATV ekranlarında Esra Erol’da programı ile ekranlarda olan Esra Erol’un programına geçtiğimiz günler de Ayhan Yılmaz adında bir şahıs katıldı. Ayhan Yılmaz 3.5 yaşındaki öz torununa ve gelinine aylardır ulaşamadığını söyleyerek ünlü sunucudan kendisine yardım elini uzatmasını istedi. Yılmaz gözyaşlarına hâkim olamayarak gelini Mina Askerova ve beraberinde götürdüğü 3.5 yaşındaki torunu Selin Yılmaz’ın 7 Temmuz tarihinde evlerinden ayrıldığını belirtti.

Esra Erol Yayını Emniyet Güçlerini Harekete Geçirdi
Esra Erol Yayını Emniyet Güçlerini Harekete Geçirdi

35 Bin TL İle Kayıplara Karıştı

Oğlunun %70 engelinin bulunduğunu belirten gözü yaşlı baba, tek isteklerinin oğlunun yuvasının olması için evlendirdiklerini, gelini Mina Askerova’nın evlendiği günden beridir telefonda sürekli başka erkeklerle görüştüğünü de iddia etti.

7 Temmuz tarihinde kendisi ve ailesinin tarlada olduğunu belirten Yılmaz, gelinin evden ayrılırken 35 bin TL değerindeki altınları da beraberinde götürdüğünü söyledi. 7 Temmuz tarihinden bu yana haber alamadığı torununu çok özlediğini belirtirken aynı zaman da torunun başına bir şey gelmesinden endişeli olduğunu da dile getirdi.

Çocuğu İle Beraber Dileniyordu

Ayhan Yılmaz’ın Esra Erol’un programına katılmasının ardından yayın ihbar yağmuruna tutuldu. Yayına birçok kişinin yaptığı ihbarlar, Ayhan Yılmaz’ın gelini Mina Askerova’nın ve yanında götürdüğü çocuğu Selin Yılmaz ile birlikte İstanbul’un Esenyurt ilçesi ve çevresinde dilendiği söylendi. Bu ihbarların çoğalması aylardır kayıp olan gelinin dilendiğini ortaya çıkardı.

Emniyet Güçleri Düğmeye Bastı

Esra Erol’un programına gelen çeşitli ihbarların hepsinde Mina Askerova’nın dilendirildiğinin söylenmesinin ardından Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Aylardır kayıp olan Mina Askerova ve beraberinde yanında götürdüğü 3.5 yaşındaki çocuğu Selin Yılmaz, geçtiğimiz cuma akşamında saat 22:00 civarlarında isminin Ersin Kaya olduğu tespit edilen şahsın Esenyurt’ta ikamet ettiği evinde yakalandı.

Mina Askerova emniyet güçleri tarafından 3.5 yaşındaki çocuğu kaçırma ve alıkoyma suçundan, küçük yaştaki çocuğu dilendirilmeye teşvik suçu ile tutuklandı. Aynı zaman da Askerova’nın 5 aylık hamile olduğu da ortaya çıktı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan kadın, emniyet ekiplerince Silivri- Selimpaşa Yabancılar geri gönderme merkezine teslim edildiği belirtildi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme