Far CRy 5 İnceleme

Far CRy 5 İnceleme
Far CRy 5 İnceleme
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Far Cry 5 piyasaya sürüldüğünde teması da ortaya çıktı. Serideki son birkaç oyunda olduğu gibi, bu senaryo da kötü adamlara odaklanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde sapkın bir kült liderine işaret ettiğinde, herkesin aklında doğal olarak bazı soru işaretleri ortaya çıktı. İlk şüphe, oyunun teması değişmediyse, oyuncuların hala aynı oyun tarzıyla karşı karşıya kalacağıdır. İkinci şüphe; dünyanın en önemli ülkesi olarak adlandırılan bir ülkede bu kadar kolay davranabilen bir tarikat organizasyonun işi nedir? Süper güç özelliklerine sahip bir ülke, dünyanın diğer tarafındaki bir ülkeye müdahale edebilse de, kendi topraklarındaki bir tarikatı durduramaz mı?

Oyunun hemen başında yer aldığından söylenenler sürprizleri bozmayacak. Far Cry 5’ te tarikat lideri Joseph Seed’i bölgeye gönderilen çaylak bir polis ile tutuklanır. Joseph Seed vaaz verdiğinde, onu gözaltına aldık ve helikoptere götürürken, müritler zombiler gibi saldırmaya başlar. Müritler helikoptere bile atladıkları için araçlar fazla yükselemez.

Oyunun Oynanışı

Oyunda açık dünya haritasını bir üçgen olarak düşünürsek; önce her köşenin farklı bir kardeş alanı olduğunu söyleyelim. Bu üçgenin merkezinde sapkın tarikat lideri Joseph Seed var. Ona ulaşmak için, kült liderinin iki erkek kardeşi ve üvey kız kardeşi alanında yeterli puan toplamamız gerekiyor. Bu noktalara direnç puanı denildiği için kardeşlerin direncini kırmamız gerektiği söylenebilir. Üç kardeşin her birinden yeterli puan alırsak oyunun bizi finale çıkaracağını söyleyebiliriz. Oyunun devamında yere gidilecek ve Mafia III oyunundakiyle aynı görevleri yapmamız gerekecektir. Belirli bir noktaya ulaşmak için birden fazla yolumuz var. Öncelikli seçimimiz ana hikâye görevidir. İlk görev, ele geçirme merkezimiz haline gelen bölgesel sınırlardan geldi. Asıl sorumluluğumuz; kardeşlerden biri John Seed’in rehberliğinde Holland Valley bölgesinden başlamış olmasına rağmen, diğer hikâye alanlarında ana hikâye misyonunu da oynayabiliriz.

Oyundaki Ek Görevler

Ana görevlere ek olarak; yan görevler, çeşitli faaliyetler, rehin kurtarma, konvoylar, patlamalar vb. gibi görevler, bölgedeki kardeşlerin direncini yok etmek için ihtiyacımız olan puanları arttırır. Ana hikaye görevlerine ek olarak, haritadaki belirli etkinlikler dışında bu görevlerin tekrarlanmayacağını belirtilmelidir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme