Gelecekte Hayatımızı Kolaylaştıracak Teknolojik Ürünler

Gelecekte Hayatımızı Kolaylaştıracak Teknolojik Ürünler
Gelecekte Hayatımızı Kolaylaştıracak Teknolojik Ürünler
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıl, Amerika’da Tüketici Elektroniği Birliği (CEA) tarafından organize edilen, Uluslararası CES fuarında geleceğimiz için etkili olacağı düşünülen teknolojik ürünler tanıtıldı. Bu teknolojik ürünler,  insanoğlunun dijitalleşen günlük yaşantısına girmeye hazır. İşte fuarda sergilenen, hayatımızı kolaylaştıracak yepyeni ürünler;

Sağlık Teknolojileri

Geliştirilmiş sağlık teknolojileriyle, zamanımızı hastane koridorlarında bekleyerek geçirmeye artık son. Biyonformatik, yapay zeka, sensörler, Arıtılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR) sağlık sisteminin sıradan bir parçası haline geliyor. Örneğin, meme kanseri tanısında, yapay zeka uygulaması, sonuçların taranmasında yüzde  99 kesin sonuç veriyor ve 35 kat daha hızlı. Bu durumda tetkikler sırasında yapılan biyopsi, ultrason gibi kullanılan araçların, sayısı azalıyor.

Nesnelerin  İnterneti

Nesnelerin interneti,  yani (IoT teknolojileri) akıllı cihazların birbiriyle iletişime geçmesi olarak tanımlanıyor. Bu teknolojiyi kullanarak, sabah uyandığınızda kahve makinası kahvenizi hazır duruma getirmiş oluyor   ya da gecikmekte olduğunuz iş toplantınıza, akıllı telefonunuza verdiğiniz komutla trafiğin en az olan yoldan gidebilirsiniz.

Akıllı Kemer

Teknolojik alanlarda ismini sıkça duyduğumuz, Kore’de bulunan WELT şirketinin geliştirdiği ürünümüz Akıllı kemer. Düşme engelleme fonksiyonu, kullanıcıların yürüyüş analizini yapıyor ve kullanıcıyı uyarıyor. Özellikleri sadece bununla sınırlı değil. Bel ölçümü yapabiliyor, Kalori alımınızı algılayabiliyor, ve kilo almamanız için aşırı yemek yediğinizde sizi uyarabiliyor.

DNA Bilekliği

Bu bileklik DNA testi ile çalışıyor. Adım takibi, nabız ölçümü gibi özellikleri yanı sıra asıl görevi, DNA’nıza göre yaşamınızı kolaylaştırmak. Kullanıcının yanağın iç kısmından verdiği numune analiz ediliyor ve yiyecek tarama başlatılıyor. Kullanıcı bilekliği her hangi bir gıda ürünün barkoduna yaklaştırdığında, ürünün kullanıcı için uygun olup olmadığına dair uyarı alıyor. Ayrıca bu bileklik, kullanıcının DNA’sına uygun birine yaklaştığında, kullanıcıya uyarı gönderiyor ve yakınlaşmasını öneriyor.

Akıllı Giyim Dolabı

Japon Şirketin ürettiği hanımların hayatını kolaylaştıran yepyeni bir ürün. Ürün çalışmaya başladıktan birkaç saat içinde, gardırobun içindeki giysileri, boyut ve özelliklerine göre katlayıp raflara yerleştiriyor.  Yapay zeka özelliği ile tüm kıyafetleri fotoğraflıyor. Kullanıcını Akıllı telefonundan, kıyafetleri incelenerek, kombini oluşturulabiliyor. Kullanma sıklığını hafızada tutabilme özelliği ile daha az kullanılan kıyafetler hakkında kullanıcıyı bilgilendiriyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme