Gemisavar Füze Motoru Olan TEI- TJ300 Büyük Bir Başarıyla Test Edildi

gemisavar-fuze-motoru-tei-tj300-basariyla-test-edildi-e0233d
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Savunma Sanayi başkanı olan Profesör Doktor İsmail Demir hem yerli hem de millî helikopter ile birlikte uçak motorları da üreten TUSAŞ Motor Sanayii A. Ş.’ yi kısa süreli ziyarette bulunmuştur. Savunma Sanayi başkanı olan Profesör Doktor İsmail Demir, büyük bir başarı ile gerçekleştirilmiş olan gemisavar füze motoru TEI- TJ300 testini de tam yerinde izlemiştir.

Yerinde Gözlem

Savunma Sanayi başkanı olan Profesör Doktor İsmail Demir, Milli Savunma Bakan Yardımcısı olan Şuay Alpay, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Rafet Bozdoğan ve TUSAŞ Yönetim Kurulu üyeleri, TEI – TUSAŞ Motor Sanayii A. Ş.’nin Eskişehir tesislerini tek tek ziyarette bulundu. Başkan İsmail Demir ve diğer beraberindekiler, TEI’ nin şu anda olan projeleri hakkındaki değerlendirme yapmıştır. Değerlendirmenin hemen ardından, motor test bremzelerini (test atölyeleri) de ziyaret ederek, motor testlerini daha detaylı ve tam yerinde gözlemledi.

Gökbey’ e Güç Verecek TEI- TS1400 Motor

Gökbey’ e güç veren TEI- TS1400 motor ile beraber Türkiye’ nin orta menzilli ilk olan gemisavar füze motoru TEI- TJ300′ ün testine katıldı. TEI’nin pistonlu motorlar alanındaki çalışmalarını ” Pistonlu Motorlar Test Sahası’ nda inceleyen İsmail Demir, TEI- PD180ST motorun ön prototip testine de katıldı.

TEI- PD170 motorunun tek bir turboya sahip olan, çok daha hafif bir varyasyonu olan TEI- PD180ST motorunun dinamometre test düzeneğinde ki yer testi başarılı bir şekilde gerçekleşti. Başkan İsmail Demir ve beraberinde olan üyeler, testin büyük bir başarı ile tamamlanmasını alkışlayarak kutladı. Başkan İsmail Demir, TUSAŞ’ a teslim edilecek olan motorların önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme