Güneş Kremi

Güneş Kremi
Güneş Kremi
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş ışınlarına karşı etkili önlemler alınmadığı takdirde ciltte kalıcı hasarların oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Ancak bu konuda güneş kreminin zararlı ışınlara karşı önlemleri ve faydaları hafife alınmayacak kadar fazla.

Güneş Işınlarına Karşı Koruyucu Kalkan

Öncelikle eskisine nazaran daha zararlı olan güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu olumsuz etkileri maalesef hepimizin şikâyet ettiği bir gerçek. Cildin onarıcı tabakasının zedeleyen ve istenmeyen lekelere sebebiyet veren güneş ışınları sağlıklı cilt görünümünün bir numaralı düşmanı. Bu olumsuz etkileri ile baş edebilmek ve cilde gereken koruyuculuğu sağlamak için güneş kremini evden çıkmadan yaklaşık 30-40 dakika öncesinden ritmik tempolar ile yüze sürülmeli ve gerekiyorsa 2 saatte bir yenilenmelidir.

Makyaj Öncesi Baz Niyetine

Güneş kreminin bir başka sihirli faydası ise makyaj öncesi sürülen bazlara gereksiz para ödemenize engel olurken, cildinizdeki renk eşitsizliğine engel olabilmesidir. Makyajdan daha iyi verim sağlanabilmesi ve istenilen görünümün elde edilebilmesi açısından güneş kremini makyaj öncesinde ince tabaka halinde sürebilirsiniz.

Kuru ve Nemsiz Kalmış Ciltlerin Dostu

Kuru ve nemsiz kalmış, sağlıksız görünüme sahip olan ciltlerin dostu olan güneş kremi, nemin cilde hapsolmasını sağlayarak kuru ve sağlıksız görünümü engelliyor.

Peki Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güneş kremi seçimi de kullanımı kadar önemli bir konudur. Kişiye uygun olmayan bir güneş kremi istenilen koruyuculuk ve fayda konusunda bir etkiye sahip olmayacaktır. Bu yüzden güneş kremi seçiminde bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Cilt Tipine Uygun Olması

Etkili bir güneş kremi için cilt tipinize uygun bir formda olması gerekmektedir. Yağlı, kuru ve karma ciltlere göre üretilen güneş kremlerinden kendi cilt tipinize uygun olanı tercih etmelisiniz.

Suya Karşı Dayanıklılığı

Kullandığınız güneş kremi özellikle denize girildiği günlerde, koruyucu etkisini yitirmemesi bakımından suya dayanıklı olmalıdır.

İçerik Her Şeydir

Güneş kremi alırken dikkat edilmesi gereken bir başka neden ise içeriğinin temiz ve bazı bileşimlere sahip olmasıdır. Bu yüzden güneş kremi tercih ederken UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu etki sağlayabilen formda olmasına dikkat edilmelidir.

Güneş kremi meselesi ciddiye alınması gereken bir konudur. Kullanımı sizleri gelecekte istenmeyen cilt hastalıklarına ve kırışıklara karşı büyük oranda koruyacaktır. Güneş kremi sürmeden asla dışarıya çıkılmaması gerekmektedir. Bu yüzden güneş kremi olmadan asla!

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme