İban Olmadan Para Transferi Devri Ne Zaman Başlıyor?

İban Olmadan Para Transferi Devri Ne zaman Başlıyor?
İban Olmadan Para Transferi Devri Ne zaman Başlıyor?
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun uzun öğrenmesi zor olan iban ezberleme dönemine son. Artık ibana ihtiyaç duyulmadan telefon numarası, T.C. kimlik numarası veya e-posta adresi ile yapabileceğiniz para transferleri ile kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirebileceksiniz. Telefon numaranızı, T.C. kimlik numaranızı ve e-posta adresinizi kolay adrese tanımlayarak çok yakında başlayacak olan ibansız para transferini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

FAST Sistemi Nedir?

FAST (Fonların anlık ve sürekli transferi) olarak isimlendirilen bu sistem ile birlikte, farklı bankalar arasında 7 gün 24 saat para transferini çok kısa saniyelerde gerçekleştirebileceksiniz. Vatandaşların bu sistemi kullanabilmeleri için, yalnızca sistemin geçerli olduğu bankalarda kullanıcı olmaları yeterli olacaktır. Bankalar, bu çalışmaların vatandaşlara sunulması için geri sayımı başlatmış durumda. Fast sistemi ile kullanıcıların 2-3 saniye içerisinde bunu gerçekleştirebilmeleri hedefleniyor. 25 saniye içerisinde tamamlanmayan işlemler iptal edilecektir.

Fast Para Transferi Ücreti Mevcut Mu?

Fast sisteminin kullanımının yaygınlaşması durumunda bankalardan mesaj ücreti alınmayacaktır. Sistem planlandığı üzere 18 Aralık’ta pilot olarak hizmete alındığı hazırlık döneminde, işlem üst limiti düşük bir tutardan başlatılarak kademeli olarak arttırılacaktır.

İbansız para transferi yapmak artık çok daha kolay. İban numarasının öğrenimine gerek kalmadan kolay adrese tanımladığımız telefon numarası, Tc kimlik numarası ve e-posta adresinin tanımlanması halinde ibana ihtiyaç duymadan 7 gün 24 saat içerisinde 2-3 saniyelik kısa bir sürede gerçekleştirmek mümkündür.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme