İnsanın Yaşama Sebebi Olan O Sır! İşte Sağlığın İnsanoğluna Kazandırdıkları

genel-saglik-taramasi
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir canlının ruh ve bedenen kendini iyi hissetmesine sağlık diyebiliriz. Sağlığı iki ana başlık altında inceleyebiliriz. Ruh sağlığı ve beden sağlığı bu iki ana başlıktır. Baktığımız zaman ruhun besini sevgidir ibaresi bu anlamda yanlış olmayacaktır. Sevgi girdiği ortama renk katar, huzur katar, aşk katar. Aklı olumsuz duygulara kapatır. Sevgiyle yapılan iş verimli olur, insana keyif verir. Kişiyi ruhsal doygunluğa ulaştırır. Ruh sağlığında sevgi kadar önemli bir şey varsa o da aç gözlü olmama durumudur.

İnsan ancak mütevazi olursa mental anlamda sağlıklı olabilir. Fazla arzulamak, elindekilerle yetinememe insanı mutsuzluğa götürür. Mutsuzluk da insanın ruh sağlığının bozulmasına neden olur. O yüzden ne olursa olsun insan elindekilerle yetinmeyi bilmeli ve daha fazlasını istememelidir.

En uygun ve kampanyalı Özel Sağlık Sigortası Fiyatları 2021

 

Sağlığı Etkileyen Faktörler

Para, ruh sağlığı üzerinde olumlu ve olumsuz etkisi olabilen bir faktördür. Para ile mutlu olabileceğini düşünen her insan yanılır. Bu geçici mutluluklardan sadece biridir. Gerçek anlamda mutlu olup, sağlığını formda tutmak isteyen her birey elindekilerin kıymetini bilip buna göre yaşamalıdır. Elindekilerin kıymetini bilmeden daha fazlasını isteyen insan aslında aç gözlü insan kategorisinde yer alır. Sinir, stres, endişe sağlığı olumsuz yönde etkiler.

Her şeye çabuk sinirlenen, kaygılanan insanlar psikolojik anlamda çöküş yaşarlar. Bu durumdan uzaklaşmak için her zaman motive edici alanlara yönelmeliyiz. Sağlığı tehdit eden bu faktörler bazı kişide zayıflığa, bazılarında ise kilo almaya sebebiyet verir. Bu durumdan kurtulmak için insan her şeye gülüp geçmeli, stres yapmamalıdır.

 

Sağlıklı İnsan Modeli

Sağlığını her zaman her şeyin üstünde tutan insan kaygıdan uzak duran kişidir. Her gün düzenli spor ve yürüyüş yapan insan da yine sağlıklı insandır. Sağlıklı olma, yalnızca fiziksel görüntü olarak düşünülmemelidir. Psikolojik anlamda da sağlıklı olmalıyız. Her iki türü kontrol altında tutmamız son derece önemlidir. Bunu beceremeyen kişinin sağlıklı kalma durumu da bir taraftan eksik sayılır.

Türkiye Vizyonu: Sağlık Turizmi - SAYAKADEMİ

İnsan hayatındaki olumsuzluklara rağmen gülebilmeli ve bu olumsuzlukların sadece onu bulmadığını düşünerek hayatına devam etmelidir. Sağlığı ancak böyle düşünerek hayatımızda tutabiliriz aksi takdirde istesek de sağlıklı bir birey olamayız.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!