iPhone 13 yerine 12S Çıkacak! Bakalım Yeni Modelde Ne Özellikler Var?

iPhone-13-5
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple, çok konuşulacak bir karara imza atıyor.  Yeni çıkacak olan İPhone modeli 13 olarak biliniyor. Ancak Apple şirketi şimdilik bu seriden vazgeçmiş.  Bunun için resmi bir açıklama henüz yapılmamış olsa da, şirket batıl bir inanç gereği, IPhone 13 yerine 12S modelini piyasa sürme isteği, kulislerde çok konuşulan haberler arasında yer alıyor.

Bilindiği üzere Apple, son baharda bir lansman düzenleyerek yeni telefon modelini tanıtacak. Ama cihaza verilecek isim için, fikir ayrılıları şimdiden baş göstermeye başladı. Bunun nedeni ise Amerika’da 13 sayısının uğursuz olarak kabul edilmesi gösteriliyor.  13 yerine 12S ismi ile piyasa sürülmesi beklenen yeni model için, alınacak bu karar Amerikan vatandaşlarının da hoşuna gitmiş durumda. Amerika’da ki birçok insan 13 rakamının uğursuzluğuna inandığı için, 12S’in daha mantıklı olacağını düşünüyor.

Apple Daha Öncede Buna Benzer Kararlar Almıştı

Apple şirketi, her sene almış olduğu kararlar ve eklemiş olduğu özellikler ile gündem olmaya devam ediyor. Kullanıcıların birçoğu IPhone cihazlarını kullanım kolaylığı ve güvenli yazılımından dolayı tercih ediyor. Daha önceki serilerinde de çok fazla S serisi üreten şirket, aynı uygulamayı batıl inancı nedeniyle yeni modeli olacak cihazda 12S olarak isimlendirmeyi düşünüyor. 2014 yılında üretmiş olduğu IPhone 6 modelinden hemen sonra, 2015’de IPhone 6s tanıtıma çıkarılmıştı. Şirketin bu seri içinde aynı politikayı benimseyeceği gelen haberler arasında.  Apple yakın geçmişte, yine radikal bir karar alarak 9 modelini es geçmişti.

Yeni Sene İçin 13 Üretilmeyip Direkt 14’e Geçiş Yapılacak

Yazılım ve donanım yeniliklerinde 13 rakamını uygulamaktan çekinmeyen şirket, bu sefer 13 rakamını kullanmadan, yeni sene için cihazını 14 modeli olarak tanıtması bekleniyor. Dev şirket, bu kararı alırken insanların vereceği tepkileri de önemseyerek hareket etmek istiyor.  Tanıtılacak yeni seri cihazda ise birkaç değişiklik yapılması bekleniyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme