İstanbul’da 20 Yaş Altı İçin Toplu Taşıma Kısıtlaması

İstanbul’da 20 Yaş Altı İçin Toplu Taşıma Kısıtlaması
İstanbul’da 20 Yaş Altı İçin Toplu Taşıma Kısıtlaması
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artan koronavirüs vakaları ile birlikte, bir takım önlemler alınarak, sonuçlarından dolayı birçok insanın hayatını etkileyen koronavirüsün vaka boyutlarının minumum seviyeye indirilmesi amaçlanmıştır. Bütün şehirlerde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve bir takım kısıtlamalar ile virüsün yayılma hızının önüne geçilerek tamamen durdurulması amaçlanmıştır.

Birçok şehirde uygulanan farklı yasaklardan sonra son olarak İstanbul’da İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu ile alınan karar ile 20 yaş altına toplu taşıma kısıtlaması getirilmiştir. Bu karar ile birlikte 20 yaş altında olan tüm gençlerin toplu taşıma ile yolculuk yapamayacağı ve izin saatlerinin de buna dâhil olduğu İstanbul kart sahiplerine de ayriyeten mesaj yoluyla iletilmiştir.

Kısıtlama Ne Zamandan İtibaren Geçerli Olacak?

İstanbul’da 20 Yaş Altı İçin Toplu Taşıma Kısıtlaması

Kısıtlamanın 15 Ocak Tarihi ve sonrasında geçerli olduğu yapılan açıklama ile bildirildi. Yeni bir karar alınıncaya kadar geçerli olan bu açıklama ile birlikte 20 yaş altı vatandaşlar izin saatleri olan 13.00 ile 16.00 saatleri arasında da toplu taşıma araçlarına binemeyecek. Velileri yanlarında olan 20 yaş altı gençler gidecekleri yerlere aileleri ile birlikte özel araçlarla gidebilir.

Böyle bir karar alınmasında hızlı bir şekilde artan koronavirüs vakaları daha çok etkili olurken İstanbul’un en çok vaka sayısına sahip şehirlerden biri olması da önemli bir rol oynuyor. Vaka sayılarının bildirildiği ilk andan itibaren büyük bir taşıyıcı olduğu söylenen çocukların ise yaşlılara ve kronik hastalara virüsü kolay bir şekilde yaydığı da yapılan açıklamalar ile insanlara aktarılan bilgiler arasında.

Kısıtlamaya Neden Uyulması Gerekir?

Yapılan açıklamalar, tüm ülke genelinde uygulanan tedbir ve yasakların sonuç vermesi açısından kısıtlamalara uymanın çok önemli olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte ülke genelinde uygulanan tüm kısıtlamalar ve 20 yaş altı gençlere ve çocuklara uygulanan kısıtlamalara uyarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına da dikkat edilmesi ile birlikte salgının kontrol altına alınabileceği de artık bir gerçek. İstanbul başta olmak üzere koranavirus vaka sayısı bütün şehirlerde her geçen gün artarken, bu durumun önüne geçebilmek ve vaka sayısının azalmasını sağlamak için kısıtlamalara uymak da önemli

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme