İstanbul’da 30 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak! 6 İlçede Yaşanacak Kesinti İçin Hazırlıklar Başladı!

İstanbul'da 30 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak! 6 İlçede Yaşanacak Kesinti İçin Hazırlıklar Başladı!
İstanbul'da 30 Saatlik Su Kesintisi Yaşanacak! 6 İlçede Yaşanacak Kesinti İçin Hazırlıklar Başladı!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da yapılacak çalışmalardan kaynaklı olarak 30 saatlik bir su kesintisi yaşanacağı vatandaşa duyuruldu. İstanbul’un 6 ilçesinde 30 saatlik bir su kesintisi yaşanacak. İnsanlar bu durumdan kaynaklı olarak hazırlık yapmaya başladı.

Özellikle damacana alan insanların sayısı çok fazla oldu. Büyük bir telaş ile hazırlıklar yapılmaya devam ediyor. İnsanlar bidonlar ve damacanalar ile su satın almaya başladı. Su satıcısı çok ciddi bir talep olduğunu ve 3 TIR su attıklarını belirtti. İnsanlar birer ya da ikişer tane almayıp en az 3 ya da 5 tane almışlardır.

Şahintepe Esenyurt hatta üzerinde karayolu üst geçidi yapılacağı için Çarşamba günü saat 21. 00’dan Perşembe günü saat gece 03.00’a kadar su kesintisi yaşanacak. Esenyurt’ta bu haber alındıktan sonra insanlar ciddi bir hazırlığa başladı.

5 TIR Daha Su Siparişi Verildi!

Su kesintisi yaşanacağı haberi yayılmaya başladıktan sonra insanlar çok telaşlı bir şekilde su almaya çalıştı. Şimdiye kadar 3 TIR su satılmış olsa da 5 tır daha sipariş verilmiştir. 30 saatlik bir su kesintisi yaşandığı zaman insanlar mağdur olmamak için fazlasıyla su almaya çalışıyor. Yaklaşık 4000 bidon su sattıkları söylenen bir işletme en az 5 tane su damacanası aldıklarını belirtti.

Yaşanan bu su kesintisi probleminin onlar için son derece hayırlı olduğu belirtildi. Çalışmaların hala hızla devam ettiği ve taleplerin hala çok yoğun olduğu belirtildi. Yolda olan 5 tır su da gün içerisinde istenen noktaya ulaşacak. Evlerini su ile dolduran insanlar bununla yetinmeyip hala su almaya devam ediyor.

Boş Damacana Satışları Da Arttı

Damacana suların ciddi oranda satılmasının yanı sıra boş damacana satışlarının da artış gösterdiği söyleniyor. İnsanlar bu damacanaları alarak içlerine evlerinden şehir suyu da uydurdular. Dolusun uzatmanın yanı sıra bir de boşunu sattıklarını belirten su işletmeleri yoğun talepten son derece memnun görünüyorlar. 30 saatlik su kesintisi insanları çok büyük bir telaşa sürükledi. Bu telaş hala geçmiş değil. Su bidonları ve damacanalara olan talep hala devam ediyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme