İstanbul’da Korkutan Yangın…Ortalık Alev Topuna Döndü!

yaangın
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’ un Arnavutköy ilçesinde yer altından çıkan duman etrafta tedirginliğe sebep oldu. Olay yerinde bulunan vatandaşlar korkuya kapılarak sağa sola kaçıştılar. Duman yolun altından çekilen elektrik kablolarının tutuşması ile meydana geldi.

Arnavutköy de Dumanlar Korku Saldı

Arnavutköy’ün Merkez Mahallesinde Necip Fazıl Caddesindeki yer altına döşenmiş elektrik kabloları dün akşam saatlerinde tutuştu. Henüz yangın sebebi belli değil.

Yer altına döşenmiş elektrik kablosunun tutuşmasıyla ortaya çıkan kıvılcımlar yerin yarılmasına neden oldu. Bu durum karşısında vatandaş paniğe kapılarak olanlara anlam veremedi. Korku nedeniyle orada bulunan kişiler kaçışmaya başladılar. İtfaiye ve polis ekiplerine haber verilerek olayın elektrik kablolarından dolayı gerçekleştiği anlaşıldı. Yolun zarar görmesi sebebiyle yol bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

Patlamanın Doğalgaz Kaynaklı Olduğu Düşünüldü

Olay yerinde bulunan vatandaşlar patlamanın etkisiyle korkuya kapıldılar. Elektrik kablolarının tutuşması sonucu meydana gelen kıvılcımlar trafiğe açık olan yolun yarılmasına sebep oldu. O sırada olay yerinde bulunan vatandaşlardan biri olan Necmi Karaağaç olay sırasında zemin ıslak olduğu için oradan geçen bir vatandaşı çarpılmasın diye uyardığını belirtti. Patlama ve bu nedenle ortaya çıkan dumanların doğalgaz patlamasından dolayı olduğunu düşündüklerini söyledi. Gelen ekiplerin çalışmaları üzerine patlamanın elektrik kablolarından kaynaklı olduğu anlaşıldı.

Şans eseri kimsenin bu olaydan zarar görmemesi halkı sevindirdi. Cadde trafiğe kapatılarak gerekli çalışmalar yapılarak tekrar hizmete sunuldu.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme