Japonya’da Kabus Gibi Şiddetli Deprem! Tam 7.3 Büyüklüğünde, Can Kaybı Yok

indir
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya yine şiddetli bir depremle sarsıldı. Deprem bölgelerinin başında gelen Japonya bu defa Miyagi eyaletinde meydana gelen büyük depremle sarsıldı. Şiddetinin büyüklüğü sebebi ile büyük paniğe sebep olan depremin 7.2 büyüklüğünde olduğu iletildi.

Alınan önlemlerin yeterliliği sayesinde hiç hasar almadan depremi atlatan Japonya, bir kez daha erken tedbirin hayat kurtardığı mesajını verdi. Merkez bölgesi Miyagi eyaleti olan deprem Japonya’nın birçok yerinde hissedildi. Özellikle ülkenin kuzeydoğu kesiminde daha net hissedilen deprem İwate, Akita, Gunma, Fukuşima, Saitama, Aomori ve başkent Tokyo’da hissedilerek paniğe yol açtı.

 7.2 Büyüklüğünde Deprem

Japonya Meteoroloji Ajansı depremle ilgili yaptığı açıklama da, depremin 7.2 büyüklüğünde olduğunu söyledi. Son zamanlarda meydana gelen depremlerin arasında en şiddetlisi olarak kayıtlara geçen deprem, yerin 60 kilometre derininde meydana gelerek büyük bir sarsıntıya sebep oldu.

Yerel saate göre bakıldığı zaman, saatler 18.09’u gösterdiğinde meydana gelen Deprem bölgede bulunan Japon halkının ciddi derecede panik yaşamasına sebep oldu. Bölgede bulunan halk güvenli alanlara alınırken, olayın gerçekleştiği eyalette herhangi bir can kaybının yaşanmadığı verilen bilgiler arasında yer alıyor.

 Tsunami Uyarısı

Japonya Meteoroloji Ajansından Miyagi kıyılarına tsunami uyarısı geldi. 7.2 şiddetindeki deprem ile sarsılan Miyagi eyaleti her an tsunami afeti ile de karşı karşıya kalabilir. Bunun önüne geçme imkanı bulunmaması sebebi ile Japonya Meteoroloji Ajansı tedbir alma konusunda uyarılarda bulundu.

Bu sebeple Japon hükümeti tedbirleri artırarak tsunami tehdidinin bırakacağı hasarları, en aşağı seviyeye çekmeyi hedefliyor. Büyük deprem neticesinde tedbir çalışmalarına daha da ağırlık vererek çalışmaları hızlandıran hükümet, bu konu ile ilgili yaptığı açıklamalar ile halkını tedbir alma konusunda uyararak önüne geçilemez bu afetin önemi ile ilgili bilinçlendirme kampanyası yürütüyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme