Jeneratör Bakımı Yapın Karanlıkta Kalmayın! En Etkili Jeneratör Bakımı Teknikleri

jenerator-periyodik-bakim
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jeneratörler, gün içinde oluşan ve oluşabilecek herhangi bir elektrik kesintisi durumunda devreye girerek elektrik enerjisi ortaya çıkaran cihazlardır. Oluşabilecek elektrik kesintilerini ise saniyeler önce fark ederek, kesinti oluşmasına müsaade etmeden ya da anlık bir kesinti ile devreye girerler.

Jeneratör Servisi

Jeneratörler herhangi bir arıza verdiği durumlarda, hem arıza tespiti hem de jeneratör tamiri için servis yetkililerinin görmesi gerekmektedir. Bu durumlarda işinde yetkili servis elemanlarını çağırmanız önerilmektedir. Çağıracağınız herhangi bir tamirci, yanlış uygulamalara sebep olabilmektedir. Yanlış uygulamalar cihaz için iyi olmadığı gibi, hem de tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir. Doğru bakımla hem jeneratör kaliteli bir şekilde teslim edilir hem de oluşabilecek herhangi bir tehlike durumu engellenmiş olur.

Jeneratörlerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Jeneratörler doğru ve zamanında çalışması için üretilmiş cihazlardır. Güvenlikle ilgili sorumluluklar ise kullanıcıya ait bir konudur. Jeneratör bakımı zamanında ve düzenli yapılmışsa ve yapılan uyarılara dikkat edilmişse herhangi bir kaza oluşma ihtimali çok düşüktür. Herhangi bir işlem sırasında ise tüm güvenlik önlemlerini almak ise servis elemanlarına aittir. Jeneratör bakımları yetkili ve alanında tecrübeli servis elemanları tarafından yapılmalıdır.

Sarıkaya Jeneratör - Ankara Jeneratör Satış Servis Kiralama - Tmg Power  Yetkili Bayi | googlereklamcim.com

Jeneratör Soğutma Sistemi Temizliği

Soğutma sistemi temizliklerinde maksimum 30 psi su basıncı uygulanmalıdır ve işlem koruyucu gözlük ve eldiven olmadan yapılmamalıdır. Uygulanacak maksimum hava basıncı da aynı şekilde 30 psi olmalıdır. Hava deliğinin kapalı olmasına dikkat edilmelidir. Uygulanan basınçlı hava ve su, sıcak su çıkmasına sebep olduğu için yaralanmalara karşı tedbirli olunmalıdır. Soğutma suyu soğuyana kadar radyatör dolum kapağı açılmamalıdır. Soğuduktan sonra ise kapak yavaş yavaş açılmalı, içindeki buhar basıncı kademeli olarak dışarı aktarılmalıdır.

Altaş Jeneratör | Dizel ve Benzinli Jeneratör Seçenekleri |Run For More

İstanbul jeneratör servisi seçeneklerinin alanında en kaliteli firması olan Jenmakser ile jeneratör bakımı ve onarımı için iletişime geçiniz.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!