Kahraman Baba Ailesini Kurtardı! Eğer Fark Etmeseydi Neler Olacaktı! İşte Detaylar

zehirlenme-1aNM_cover
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük bir kahramanlık örneği gösteren babanın, olayı erken anlaması sayesinde ailesini zehirlenmekten kurtardı.  Zonguldak Ereğli’de yaşanan olayda, bir babanın dikkati bütün aileyi sobadan çıkan zehirli gazdan korudu.  Evlerinde uykuda iken, eşi ve 4 çocuğunun zehirlendiğini fark eden Ramazan Uslu, ailesini uyandırarak hemen sağlık ekiplerini haber verdi. Babanın bu gayreti bir ailenin hayatını kurtardı.

Kış ayının gelmesi ile ısınma için birçok kaynak kullanılıyor. Bunların arasında, özellikle fırtınalı havalarda yakılan kömür sobaları oluyor. Uslu ailesi de karbon monoksit zehirlenmesine maruz kalan aile oldu.  Sabaha karşı 05.00 de meydana gelen talihsiz olayda, Kömür sobasından sızan zehirli gazdan eşinin ve çocuklarının zehirlendiğini anlayan baba, hemen ailesini uyandırdı ve evin bütün pencerelerini açarak onları uyandırdı.

Fark Etmeseydi Kötü Bir Tablo Yaşanacaktı

Sabaha karşı ailesinin uyku sırasında çok ağır uyuduklarını fark eden kahraman baba, eşi ve 4 çocuğunun hemen uyanmasını sağladı. Uyanmaları sayesinde, gazın etkisi az da olsa düşerken, pencereleri açıp sağlık ekiplerinin ailesi için gelmesini bekleyen Ramazan Uslu, ailesinin sağlığı için çok endişelendiğini belirtti. Apartmanın 3.katında olmalarına karşın bu olayı yaşadıklarını söyleyen Uslu,’’ Allah’a şükürler olsun ki eşimi ve çocuklarımı bana bağışladı.’’ dedi.

Ailesinin zehirlendiğini nasıl anladığının sorulması üzerine de açıklama yapan baba,’’ Hiç bu kadar derin uyumazlardı, bir gariplik olduğunu anladım. Ayrıca içeriden keskin bir duman kokusu geliyordu. Zehirlendiklerini anladım ve hemen uyandırıp ambulansı aradım. Şükürler olsun hemen geldiler.’’ Dedi

Aysel Uslu ve Çocukların Durumu İyi

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası, hastaneye kaldırılan, Ramazan Uslu’nun eşi Aysel Uslu ve çocukların durumu yapılan tedavilerin ardından daha iyi hale geldi.  Kış ayında birçok bölgede yaşanan soba zehirlenmelerine karşı, yetkililer sürekli uyarılarda bulunuyor.  Ne kadar önlem alınırsa o kadar can kurtulacağını söyleyen valilikler, bu konuda ki çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme