Kampanya Var Adı Altında 6 Milyonluk Vurgun!

Kampanya Var Adı Altında 6 Milyonluk Vurgun!
Kampanya Var Adı Altında 6 Milyonluk Vurgun!
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günler de göz taraması yaparak insanlara genel göz taraması ve kampanya tanıtımı yaparak insanları kandıran, sağlıklı gözlere lazer uygulayarak çoğu insanın görme fonksiyonunu elinden alan Özel Avrupa Şafak Hastanesi dava dosyasının detayları ortaya çıktı.

Hastanenin dava dosyasında hastane sahibinin yanı sıra içinde doktorların da bulunduğu 13 şüpheli ismin yer aldığı da belirtildi. Dosyada ismi geçen şahıslar ”zincirleme şeklinde nitelikli dolandırıcılık”, ”Resmi belgede sahtecilik” ve ”Vücut bütünlüğüne zarar verme” olarak 3 ayrı suçtan hakim karşısına çıkacak.

Kampanya Var Adı Altında 6 Milyonluk Vurgun!

Sağlıklı Gözleri Sağlığından Ettiler

İstanbul’un Gaziosmanpaşa semtinde bulunan Özel Avrupa Şafak Hastanesi sahibi ve doktorların hastalara ”kampanya var” diyerek tedaviye teşvik ettikleri beyan edildi. 2013-2015 yılları arasında 291 vatandaşın gözlerine rızaları dışında lazerle delik açıldı.

Aslında sağlıklı gözlere sahip olan vatandaşlar yapılan lazer işleminin ardından gözlerde yanma hissetmeye, eskiden yaşanmayan uzak ve yakını görme gibi sorunların baş gösterdiğini, gözlerde yaşarma meydana geldiğini dile getirdi.

İşlem sonrası 291 vatandaşın gözünde ciddi sorunlar ve kalıcı hasarlar oluşurken, hastane yapmış olduğu bu işlemin faturasını keserek SGK’dan 6 milyona yakın bir ödeme alarak SGK’yı büyük bir zarara uğrattı. Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından SGK’nın arasında yer aldığı 23 kurum ve şüpheli yanı sıra 269 kişi de mağdur olarak dosyada isimleri geçti.

Görme Fonksiyonunu Kaybedenler Var

Özel Avrupa Şafak Hastanesi tarafından yapılan bu yasa dışı işlemlerin, hastane kadrosunda yer alan Ömer Ş. tarafından 105 operasyonun gerçekleştiği, yine doktor olan Uğur G. tarafından da 131 işlemin yapıldığı da ortaya çıktı. Öte yandan mağdur olan vatandaşların sağ gözlerine farklı bir hekim, sol gözlerine farklı bir hekimin müdahale ettiği de akıllara durgunluk getirdi.
Mağdurlar hastane tarafından yapılan işlemin 10 dakika sonrasında bulanık görmeye başladıklarını, eskisi gibi okuyup yazamadıklarını, gözlerinde ara ara halen devam eden yanmalar olduğunu dile getirdiler. Bunun yanı sıra yapılan işlemler sonucu görme fonksiyonunu kaybeden vatandaşlar da bu duruma isyan etti.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme