Kar ve Yağmur Geliyor! Kar Yağışı Hangi Bölgeleri Etkiliyor İşte Detaylar!

960x505-meteorolojiden-son-dakika-hava-durumu-uyarisi-7-ocak-sali-o-bolgelerde-yogun-kar-yagisi-1578370484814
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havaların giderek ısınması ile birlikte insanlar hemen yaz havasına girmiş bulunuyor. Bunun yanında henüz mart ayı bitmediğinden dolayı biraz temkinli olmakta fayda vardır. Bu konuda meteoroloji verilerini takip etmek gerekiyor. Bilinen bir atasözü olarak mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır insanlara henüz bahar aylarına giriş yapmadan önce temkinli olmasını tavsiye ediyor.

Güneşli bir hafta sonundan sonra insanlar kendilerini yavaş yavaş sokaklardan çekiyor. Buna paralel olarak meteoroloji müdürlüğünün verileri de insanların son günlerde daha fazla üşüyeceği anlamına geliyor. Hafta içi havaların daha da soğuyacağı ve aynı zamanda Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarında belirgin bir düşüşün yaşanacağı meteoroloji tarafından belirtiliyor.

Salı Günü Soğuklar Geliyor

Salı gününden itibaren yurt genelinde soğuk hava dalgasının etkisini göstermesi ile birlikte sıcaklarda keskin bir düşüş yaşanacağı belirtiliyor.  Kar ve yağmur yağışlarının ülke genelinde hâkim olacağı bu haftada aynı zamanda iç bölgelerde don ve buzlanma olaylarının yaşanacağı ifade ediliyor. Bunun yanında Karadeniz sahillerinde yoğunlukla yağmur yağışlarına rastlanacak.  Karadeniz’in iç ve doğu kesimlerinde kar uyarısının yanı sıra doğu Anadolu için de yine kar uyarısı yapılmış bulunuyor.

Sıcaklık değerlerinde batı kesimlerde nispeten bir artış görülecek olmakla birlikte doğu kesimlerinde ise sıcaklıkların düşmesi ile birlikte karlanma ve buzlanma olaylarının görüleceği ifade ediliyor. Yol ve sürüş emniyeti için sürücülerin dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması gerekiyor.

Hava sıcaklığına bağlı olarak don olaylarının artış göstermesi ve aynı zamanda buzlanma oluşması nedeni ile vatandaşlarımızın daha dikkatli davranması gerekiyor. Bu tür hava değişimleri sadece bu haftayı kapsamakla birlikte hava sıcaklıklarına bağlı olarak yeni haftada farklı değerlerin ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Salı gününden sonra düşüş yaşanacak hava sıcaklıkları nedeni ile vatandaşların dikkatli olması önemlidir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme