Kendini Sev ve Kendine Değer Ver

images
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşe buradan başlamamız lazım. İnsan her şeyden önce kendine değer vermeli. Senden başka bir tane daha yok. Sen sana özelsin. Bunu bilincinde olmalıyız, gereksiz yere özgüvenimizi yitirmemeliyiz. Sen hiçbir üzüntüyü hak etmeyecek kadar değerlisin.

Erken Uyanmaya Başla

Her şeyi zamanında yapmak güzeldir. Geceyi ve gündüzü de böyle değerlendirmeliyiz. Gece geç saatlerde uyuduğumuzda sabah uyanmakta zorlanırız ve enerjimiz yerinde olmaz. Güne geç başladığımızda bize verilen zamanın yarısını uykuda geçirmiş oluruz ve o günden bir verim alamayız. Oysaki erken uyanılmış bir sabah da yapılan mis gibi kahvaltının ardından kendimize ve tüm uğraşlarımıza daha iyi odaklanırız. Erken uyanıp kendimize daha çok zaman yaratmaya başlamalıyız.

İnsanî İlişkilerin Temeli: Sevgi ve Saygı - İsmail Lüleci

 

 

 Umutlu Ol Ve Pozitif Düşünmeye Başla

İşe olumsuz düşünceleri bir kenara bırakarak başlamalıyız. Kendimize inanmalı ve motive edici sözcüklerle kendimizi desteklemeliyiz. Şikâyet ederek sorunlarımıza çözüm bulamayacağımızı bilerek hareket etmeliyiz. Böyle yaparak işi daha da çıkmaza sokabiliriz. Bunun yerine üstesinden geleceğimize inanmalı ve öyle başlamalıyız. Hep olan kötü şeyleri değil iyi şeyleri de düşünmeliyiz. Hayatımızda gözden kaçırdığımız bir sürü şükür sebebimiz var bunlar için şükretmeliyiz.

İnsanı yaşama tutan faktörlerden biri de umuttur. İçimizde bir yerlerde hep vardır. Bunu yeşertmeyi bilmeli ve yitirmemeliyiz. Umut ederek, inanarak yaşamaya başlamalıyız. O zaman hedeflerimize doğru başarıyla ilerleriz.

 Sevdiklerine ve Zevklerine Zaman Ayırmaya Başla

Günün yoğunluğundan ve telaşından etrafımızdaki birçok şeyi atlıyoruz. Oysa bizi seven, bize değer veren birçok insan var. Birkaç dakikamızı ayırıp sevdiğimiz birinin sesini duymak hem bize hem karşı tarafa iyi gelecektir. Ya da bir pazar gününü sevdiklerimizle geçirmenin keyfini hiçbir yerde bulamayabiliriz. Hayatın kısa olduğunu unutmayıp ilk fırsatımızda zamanımızı sevdiklerimizin yanında olarak değerlendirmeliyiz.

Sevgi ve Aşk

Aynı şey zevklerimiz, hobilerimiz içinde geçerli. Koşuşturmaca arasında vaktimiz olmayabilir ama yapmaktan hoşlandığımız şeylere zaman ayırmaya başladığımızda bize ne kadar iyi geleceğini bilmemiz lazım.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!