Kış Ayında Kullanılabilecek Bot Modelleri

kis-ayinda-kullanilabilecek-bot-modelleri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Herkesin bildiği gibi kış aylarında yağmur, çamur, kar, fırtına vb. Gibi şeyler yaşanıyor. Bizlerde bu mevsimde kendimizi soğuktan korumak için kalın giyinmeye dikkat ediyoruz. Başımızda bere üstümüzde mont, ceket, kaban ayağımıza ayakkabıdan ziyade bot giyiniriz. Evet, bot sizi kış aylarında soğukta belki de koruyan en büyük etken bot. Neden mi çünkü insanlar soğuğu ilk ayaklarda hisseder.

Hastalanmamızda ayaklarımızdan çabuk hasta olma riskimiz var. İnsanoğlu vücuduna soğuğu ayaklarda daha çabuk kapar çünkü. Bir sürü çeşit çeşit botlar var. Bay, bayan, çocuk daha binlerce marka hepsinin fiyatı birbirinden farklı en pahalı en ucuzu herkes istediği botu alamıyor maddiyatı yetmiyor. Ayrıca her coğrafya da bot olmaz soğuk yerlerde sıklıkla kullanılan bot tropikal yerlerde ya da yılın büyük çoğunluğu sıcak olan coğrafyalarda nota ihtiyaç duyulmaz.

Botların Pahalı Olması?

Soğuk kış günlerinde Botların fiyatları bir hayli yüksektir. Her insan maddi durumu ile bot alamayabilir. Ülkemizde asgari ücretin 2000 lira civarında olması bir aileyi bile geçindirmekte ne kadar zorluk yaşatıyor. Biz en basitinden bir bot bile alamıyoruz. Bir botun taban cm’si en az 3 5 cm olmalı.

Bir su birikintisi den o ayakkabı etkilenmemeli borunun içine su girerse o botun ne anlamı var ki, sıcak tutacak ayağına soğuk değmeyecek. Hasta olmamak için bile giyenler var. Dikkat etmeliyiz.

Bot Fiyatlarının Düşürülmesi?

Bir bot fiyatı 200 lira olur mu? Olmaz, olmamalı herkesin maddi durumu aynı değil soğuk kış günlerce sokakta kalan yüzbinlerce insan var. Daha ayağına giyeceği bir çorap bile olmayan insanlar var. En azından bu soğuk günlerde ayağını ısınmasına bir katkısı olur. Sadece not olarak düşünmeyin her şeyi alabilirsiniz. Ama bizim konumuz bot.

Bot fiyatlarında bota en uygun fiyat aralığı 50 ile 70 lira herkes için uygun maddi açıdan yeterli herkesin giyebileceği çeşitte üretilmeli. Gücü yetmeyen aileler bile rahatlıkla bu fiyat onlara zorluk çektirmez. Zengin insanın gözü doymaz. Bu fiyatların yüzüne bile bakmaz. Siz siz olun sağlığınız için bile kış aylarında bottan mahrum kalmayın.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme