Korona Virüs Aşısı Hakkında Detaylar Açıklandı

Korona Virüs Aşısı Hakkında Detaylar Açıklandı
Korona Virüs Aşısı Hakkında Detaylar Açıklandı
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya ülkeleri arasında yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan korona virüs salgını için nihayet aşı uygulaması bütün ülkelerde başladı. Ülkemiz genelinde de öncelikle sağlık çalışanlarına uygulanan covid 19 aşısı için detay bilgiler dizayn edilen bir video ile açıklandı.

Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler içeren videonun içerikleri kamuoyu ile de paylaşıldı. Salgını önleyici özelliklere sahip olan korona virüs aşısının nasıl uygulanacağı hakkında pratik bilgiler paylaşılan videoda ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Aşılama Geçen Hafta Başladı

Korona virüs salgınıyla mücadele etme kapsamında geçtiğimiz hafta içerisinde hızlı bir şekilde başlanan aşılama ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı bilgi içeren çok güzel bir video hazırladı ve sekiz aşamada aşı takviminin nasıl ilerleyeceğini ifade etti. Korona virüs aşılama uygulaması bilindiği üzere geçen hafta başladı.

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında yapılacak olan aşılama uygulaması geçtiğimiz hafta içerisinde başladı. Bugüne kadar tam 690 binin üzerinde kişi aşı olurken, sağlık personelleri ve sağlık çalışanları birinci sırada yer aldı. Sonrasında ise vatandaşlara örnek olmak amacıyla Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, canlı yayında Ankara Şehir hastanesinin günübirlik tedavi ünitesinde korona virüs aşısı yaptırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da Aşı Yaptırdı

Korona Virüs Aşısı Hakkında Detaylar Açıklandı

Bu kez gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yöneldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da koronavirüs aşısının ilk dozunu Ankara’da ki Şehir Hastanesi enjeksiyon bölümünde canlı yayında yaptırdı. Vatandaşlar ise korona virüs aşısının nasıl uygulanacağını merak ediyor. Düzenlenen video da aşı ile ilgili pratik bilgiler verildi.

Sağlık Bakanlığı ise üç aşamada yapılacak olan aşı ile ilgili bir video paylaşarak pratik bilgileri duyurdu. Videonun içeriğinde aşı ve sonrası yapılacak tüm işlemler sekiz maddede toplandı. Video içeriğinde yer alan bilgiler şu şekildeydi:
Vatandaşlar e devlet sisteminden e nabız uygulamasına giriş yaparak covid 19 aşısı ile alakalı planı inceleyebilecekler. Diğer bir işlem ise 2023 numarasına kısa mesaj atılarak aşı uygulaması hakkında bilgi alınabilecek. MHRS randevu sistemi ile aşı için randevu alınarak belirtilen tarihte korona virüs aşısı uygulanacak.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme