Koronavirüs’e İyi Gelen Madde Bulundu

Koronavirüs’e İyi Gelen Madde Bulundu
Koronavirüs’e İyi Gelen Madde Bulundu
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün etkisi halen devam ediyor. Bilim insanlarının çalışmaları kapsamında koronavirüs ile mücadele için çok çeşit yöntem deneniyor.

Bir çeşit soğuk algınlığı gibi ortaya çıkan virüsün bilinen bir tedavisi yoktur. Üst solunum yolu ile bulaşan ve hızlı bir yayılım gösteren koronavirüs üst solunum yolu enfeksiyonu belirtilerine benzer belirtiler gösterse de çok fazla sağlık sorununa yol açabiliyor ve hatta ölüm ile sonuçlanabiliyor.

Koronavirüs’e İyi Gelen Madde!

Şuan üzerinde aşı denemelerinin yürütüldüğü koronavirüs ile mücadele için Almanya ve İsviçre bilim insanlarının keşfettiği bir maddenin koronavirüsü baskıladığı keşfedildi. Araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular fluvastatin adlı kolesterol hastalığının tedavisinde kullanılan maddenin koronavirüse iyi geldiği saptandı.

Koronavirüsü Baskılayan Madde Bulundu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında geliştirilen aşı ve ilaçlar hakkında olumlu sonuçlar gelmeye devam ediyor. Henüz net bir tedavisi olmayan koronavirüs için hastaları tedavi amaçlı değil daha çok daha hafif atlatmaları adına tedaviler uygulanıyor.

Koronavirüs Sonucunda Hastalanan Akciğere Etki Ediyor!

Koronavirüs ne kadar üst solunum yolu hastalığı gibi seyretse de anında akciğerleri etkisi altına alıyor ve akciğere ciddi hasarlar veriyor. Fluvastatin maddesi akciğere etki ederek koronavirüsün buradaki seyrini engelleyebileceği ifade edildi.

Uzmanlar tarafından koronavirüsün seyrini anında etkileyecek olan fluvastatin maddesinin insan sağlığına hiç bir zararının olmadığı belirtildi. Olumlu sonuçlar veren fluvastatin maddesi koronavirüs ile mücadele önemli bir gelişme olarak kabul gördü.

Meyan Kökündeki Asidin Virüs Üzerindeki Etkisi

Alman bilim insanlarının koronavirüs üzerindeki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Daha önce de bitkisel ve doğal bir ilaçtan söz eden Alman bilim insanları yeni bir gelişmeden daha söz etti. Meyan kökünün etkisinden bahseden bilim insanları meyan kökündeki glisirizik asidin koronavirüs üzerindeki olumlu etkilerinden söz etti.

Koronavirüsü tamamen vücuttan attığı ortaya konulan meyan kökündeki asit Alman bilim insanları tarafından keşfedildi. Virüsü yok edecek kadar etkisi olduğu tespit edilen meyan kökü asidi üzerinde de araştırmalar sürüyor. Koronavirüs üzerindeki araştırmalar devam ederken sevindiren gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme