Kredi Kartı Hesap Ekstresi Ne Zaman Gelir?

kredi-karti-hesap-ekstresi-ne-zaman-gelir
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) verilerine göre Türkiye’de 57 milyonun üzerinde kredi kartı bulunuyor. Çalışanlardan öğrencilere kadar hemen herkesin kredi kartı var. Kredi kartlarımızla yaptığımız harcamalar son tarihten sonra her ay bankalar tarafından kredi kartı ekstresi şeklinde tarafımıza gönderilmektedir.

Nedir Bu Kredi Kartın Ekstresi?

Kredi kartı ekstresi, kullandığınız kredi kartıyla ne kadar harcadığınızın bir özetini sağlayan bir belgedir. Kredi kartı ekstresi, son ödeme tarihinden önce kredi kartı ile yapılan harcamalar, o döneme ait borç, önceki döneme ait herhangi bir borç, asgari ödeme tutarı, son ödeme, son ödeme tarihi gibi bilgileri içerir. Ekstrede ayrıca bankanız tarafından sunulan hizmetler veya ücret değişiklikleri veya puanlar ve kartınızın kullanımıyla ilgili bilgiler yer alır.

Kredi Kartın Ekstre Günü Ne Zaman Kesinleşir?

Kredi kartı ekstreniz, kredi kartı borcunuzun vadesi dolmadan 10 gün önce borçlandırılacak veya kesinleşecektir. Son günü takip eden gün mesai dışı bir gün ise, o ayın son günü tatilin son günü olacaktır. Kredi kartı ödeme tarihleri kart sahipleri tarafından belirlenebilir. Kartınızın ödeme tarihini değiştirmek isterseniz bu değişiklik mümkündür. Son tarih kredi kartı ekstrenizde bulunabilir.

Kartın Ekstresi Ne Zaman Gelir?

Hesap özetiniz,  son tarihten önce size aylık olarak gönderilecektir. Kredi kartı ekstrenizi beklemeden şube, internet, mobil uygulama ve telefon bankacılığı aracılığıyla dönem borcunuzu ve varsa geçmiş dönem borcunuzu kontrol edebilirsiniz.

Kart Ekstresi Alma Tercihleri Nelerdir?

Kredi kartı ekstreniz, kartınızdan ödenecek miktar belli olduktan sonra bankanız tarafından size gönderilecektir. Bankalar genellikle posta, e-posta veya SMS yoluyla bir kredi kartı ekstresi gönderir. Herhangi bir nedenle kart ekstrenizi almazsanız, onu çeşitli şekillerde alabileceksiniz. Kredi kartı ekstresini banka şubelerinden veya ATM’lerden alabileceğiniz gibi, bir online şubeden, mobil uygulamadan veya telefon bankacılığından da isteyebilirsiniz. Aynı şekilde internetten, mobil uygulamadan, telefon bankacılığından veya şubeden de ekstre talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Ekstresi Nereye Gelir?

Kredi kartı ekstresi talep ederseniz, bunları bankanıza verdiğiniz e-posta adresine elektronik ekstre olarak veya posta yoluyla adresinize gönderebilirsiniz. Aynı zamanda bankalar müşterilerini dönem içindeki borç tutarını SMS ile bilgilendirebiliyor.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme