Maktek Kombi Servisi ile Kombiniz Arıza Görmesin, Nasıl mı? İşte Detaylar

maxresdefault (1)
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde doğalgazın kullanılması ile hayatımıza giren kolaylık sağlayan kombiler hem sıcak sularınızın ihtiyaçlarını hem de evinizin içerisinin ısınma ihtiyacını karşılamaktadır. Ev ve iş yerlerinde daha çok kullanılan kombiler ciddi anlamda büyük kolaylık sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde bakımları yapıldığı müddetçe sağlıklı bir kullanım sağlamanız mümkündür.

Genellikle bakımlarının senede 1 defa yapılması söylenmektedir. Sizler ne kadar düzenli bakım yaparsanız o kadar uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz senede 1 veya 2 defa bakımını yapabilirsiniz. Zaman geçtikçe parçaları eskiyen ya da paslanan kombilerinizin arıza vermesi, ısıtma konusunda ya da sıcak suyunuzu kaynatma konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu ve bu tür sorunların yaşanmaması için Maktek kombi bakımı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Maktek Kombiler Fiyatları

Suyunda kireç fazlalığı olan şehirler içerisinde bir iyi yıl önce ciddi anlamda olan kireçlenmeden ötürü ciddi oranda sıkıntılar yaşanmıştır. Sulardaki kireçlenmeler kombinizin bakım zamanının geldiğinin bir işaretidir. Bakımını düzenli bir şekilde yaptırdığınız kombileriniz faturalarınızı da hafifletecektir. Birden fazla sebepten dolayı kombiler arızalanabilir ve sizlerin ısınma konusunda sıkıntı yaşamanıza sebep olabilirler.

Maktek Kombi Oluşan Arızalar Nedendir ve Neler Yüzünden Olur?

Fonksiyonel cihazlar oldukları için arızalanmaları gayet normal sayılır. Arızalanmadığı süreçte ciddi anlamda kolaylık sağlar. Farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan arızaların giderilmesi amacıyla firmamızdan Maktek kombi arıza durumları hakkında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

En çok karşı karşıya kalınan sorunlardan bir tanesi ise kombilerinizin bakımını düzenli bir şekilde yaptırmış olsanız dahi peteklerde oluşun teknik sorunlar ısınma ihtiyacınızı karşılamayabilir. Bir diğer mesele de kombilerin su akıtmasıdır. Bu da önemli ve dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir.

Maktek Epsilon LCD Kombi [E01-E04 Probleminin Helli] - YouTube

Maktek Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Deneyimli ve işinde uzaman olan çalışanlar tarafından yapılmalıdır. Kombinin içerisindeki tozlar temizlenerek işe başlanmalıdır. İçerisinde oluşan tozlar genellikle yanma bölümü tarafında oluşmaktadır. Ve bu tozlar sayesinde kombinizden istediğiniz performansı ve verimi alamazsınız. Bu da haliyle can sıkıcı bir durumdur. Kombinizin işlevini olumsuz etkilemektedir.

İçerisinde barındırdığı filtreler dikkatli ve özenli bir şekilde çıkartıldıktan sonra dikkatlice yıkanmalıdır. Filtrelerde yırtılma veya herhangi bir durum ortaya çıkarsa yanma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda motor ve benzeri çıkartılabilir parçaları da dikkatlice yıkanıp kuruduktan sonra aynı şekilde yerleştirilmelidir. Dikkatli ve detaylıca kontrolleri sağlandıktan sonra teslim edilmelidir.

Kombilerinizin bakımlarını asla aksatmamanız ve düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekmektedir. Kombi bakımı yapıldığı esnada petekleri kontrol edilmelidir. Kombiler doğal gaza ve elektriğe bağlı çalıştıkları için istenmeyen hayati tehlikelere yol açabilirler. Maktek kombi petek temizliği hem sizler için hem de çevrenizdeki insanlar için önemli bir bakım yoludur.

Maktek Omega 30Kw Kombi Fiyatları & Modelleri

Maktek Kombi Temizliği Yapım Zamanı

Maktek kombi petek temizleme normalde senede 2 defa yapılmalıdır. Biri yaza girerken kışa hazırlık için diğeri de kışa girerken yapılmalıdır. Eğer düzenli olarak senede iki defa bakımı yapılırsa hem daha sağlıklı ve verimli performans gösterir hem de daha avantajlı bir hal alır. Kış aylarında soğuk günlerde ısınmanıza kolaylık sağlayan ve hasta olmanızın önüne geçen kombilerinizin bakımlarını dikkatli bir şekilde yapılmalı ve bütün parçalarına dikkat edilmelidir. Bakımı düzenli yapılmadığı takdirde ciddi olan arızalar ve sorunlar çıkartacağı için 3-4 senede bir yeni kombi taktırmanıza sebep olabilir. Cebinize ve sağlığınıza dikkat etmek için kombi bakımlarınızı düzenli yaptırmanız gerekmektedir.

Maktek Kombi Servisi - Maktek Kombi Servisi

Maktek Kombi Petek Temizliğinin Yararı

Kış aylarında evinizin içerisinde sıcacık bir şekilde huzurla oturmanızı sağlar. Petekleriniz temiz olmazsa kombinizin ısısı ne kadar yüksek olsa bile bu peteklerinizin yeteri kadar ısınmasına engel olacağından dolayı evinizin ortamı yeterince ısınmaz. Bu yüzden petek temizliği son derece önemlidir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!