Medikal Cilt Bakımı ile Her Zaman Bakımlı Olun

medikal-cilt-bakimi-nedir-min
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Medikal cilt bakımı profesyonel teknolojik cihazlarla yapılan ve cildin bakımına yönelik serumlarla devam ettiği bir cilt bakımıdır.  Siyah noktalar da cilt canlandırma da cilt gençleştirme de yağlı ya da kuru ciltlere yönelik olarak işlemler yapılmaktadır. Medikal cilt bakımı acılı bir işlem değil ama seans sonrası hafif kızarıklık oluşabilir.

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılmakta olup cildin eski canlılığını tekrardan kazandırmaya, ciltte oluşan yağ, siyah nokta, sivilce izleri, makyaj sonrası artıkların cildi soluk göstermesine sebep olan sorunları yani etkenleri ortan kaldırmak ve arındırmaya yönelik olarak yapılmak da olan cilt bakımına denir.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulanırken önce cilt analizi yapılarak cildin ihtiyacı olan şeyi öncelikle belirlemek gerekir.
Makyaj malzemesi artıkları, cilt yağı gibi nedenlerin temizlenerek bitkisel olarak peeling yapılması gerekir. Bitkisel dermo kozmetik olan ürünlerle cildin ölü hücrelerden arındırmaya sonuç oluyor.
Buhar terapisi olan cilt bakımı cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşamasını sağlamaktadır. Siyah noktaların ya da yağ birikintilerini ciltten uzaklaştırıldıktan sonra cilde verilerek derinden bir temizleme sağlar.

Nemlendirici bakım maskeleri de medikal cilt bakımı işleminin en sonunda uygulanır. Süreç de ihtiyaç duyulması durumunda cilde yapılması gereken ek bakım işlemleri de yapılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Sonuçları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı sonrası sonuçlara baktığımız da cildin daha fresh, temiz, genç ve en önemlisi daha sağlıklı görünmesini amaçlıyor. Medikal cilt bakımının asıl amacı ise , cildi profesyonel bir şekilde temizlemek ve cildin daha uzun süre sağlıklı görünmesini amaçlamaktadır. Medikal cilt bakımının evde yapılan rutin bakımlardan farkı ise uzmanlar tarafından yapılıyor olması ve profesyonel cilt bakım ürünleri ile birlikte kullanılmasıdır.

Medikal cilt bakımından sonra cildinizde parlaklık ve Işıl ışıl bir görüntü göreceksiniz. Medikal cilt bakımı yaptıranlar elleriyle yüzüne dokunduklarında ciltlerinin yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu söylerler. Bu etkinin sebebi ise cilde yapılan peeling ve gözenek temizleme işleminden dolayıdır.

 

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Herhangi bir olası problemlerle karşı gerekilen takviyeleri cilt bakımı ile alınabilir. Cilt eskimesi, hava kirliliği, güneşin zararlı etkileri, hava değişimleri, deriye dışarıdan gelen dış etkenlere karşı daha dayanıklı ve sağlıklı bir cilt sağlar. Evde yapılan günlük cilt bakımları da kısa sürede olsa bile cildimize iyi gelecektir.

Ne Sıklıkla Medikal Cilt Bakımı Yaptırmak Gerekir?

Medikal cilt bakımı ayda bir kere yaptırmak cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Eğer ayda bir kere yaptırmak için vakit bulamıyorsanız bunu 2 ay olarak yapmanızı tavsiye ederiz.
Eğer yoğun bir şekilde akne dönemi geçiriyorsanız ya da siyah nokta sorunu ile başa çıkmaya çalışıyorsanız ve daha önce hiç medikal cilt bakımı yaptırmamışsanız başlangıç olarak iki hafta arayla mutlaka medikal cilt bakımı yapılmalıdır.

Yoğun bir şekilde makyaj uyguluyorsanız bu ciltler için ise 2 hafta periyotlar ile tercih edebilirsiniz.
Düzenli bir cilt bakımı rutini için ideal olan Ayda bir kere Medikal cilt bakımın yaptırmak ve o an cildinizin neye ihtiyaç duyduğunu belirleyerek buna uygun olarak bakımlar yapılmalıdır.

 

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı öncelikle klinik ortamlarında, cilt bakım uzmanları tarafından yapılır. Profesyonel medikal cilt bakımı nasıl yapıldığını şu şekilde ifade etmiş oluruz:

 • İlk başta ilk yüzeyi cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir.
 • Gözeneklerin nazik bir şekilde temizlenebilmesi için buhar uygulanır.
 • Daha sonra siyah ve beyaz noktalar temizlenir.
 • Cildin tamamı dekolte bölgesine kadar bütün gözenekler ve cilt temizlenir.
 • Maske uygulanır.
 • Cilt derinlemesine nemlendirir ve anında canlılık kazandırır.

Düzenli Olarak Medikal Cilt Bakımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulama süresi genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Medikal cilt bakımı sizlerin ciltleri için oldukça önemlidir.
Medikal cilt bakımının avantajlarını sıralamak gerekirse;

 • Cildi derinlemesine temizler kirlerden arındırır.
 • Kan dolaşımını destekler ve cildin gerekli olan oksijenin miktarını arttırır.
 • Cildin kendini onarmada destekler.
 • Cildin gerekli olan nem ve yağ dengesini sağlar.
 • Ciltte oluşabilecek akne, sivilce, komedon ya da sivilce izleri gibi şeylere karşı cildi korur.
 • Cildi canlandırır ve teni parlatır, cildi temizler.

Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımları, yaşlanma ve çevresel faktörlere karşı cildinizi sağlıklı bir şekilde korur. Genetik sebeplerden dolayı oluşmuş olan ciltteki bazı sorunlara gözle görülür bir şekilde hafifletme gerçekleşir. Doğum gibi bazı durumlarda ise daha sonra oluşabilecek leke ya da çatlak oluşumlarına onarmada büyük bir katkı sağlar.

 

Medikal Cilt Bakımı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Medikal cilt bakımı yapıldıktan sonra kişilerin diplerinde oluşan ölü hücrelerden arınmış Birgül taze ve canlı bir görünüm olacaktır. Bu sağlıklı görüntüye koruyabilmek için Uzmanlar tarafından tavsiye edilen sıklıklarla genellikle 1 ayda Medikal cilt bakımı yapılması öngörülür. Medikal cilt bakımı cilt tiplerine göre verdiği tepkiler farklılık gösterebilir. Bunun için kişiden kişiye göre değişen cilt tiplerine uygun aralıklarla ve tavsiye edilen zaman aralığında yapılması cildin sağlığı açısından önemlidir. Medikal cilt bakımı sonrasında evde yapılacak olan cilde nemlendirici uygulamaktır.

Ve uzun süre yani genellikle 24 saat güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Maruz kalınacak bir durumdaysanız yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmanız gerekir. Uzmanınıza danışarak daha etkili bilgiler alabilirsiniz. Kuru ciltler, medikal cilt bakımı yapıldıktan sonrasında cildin kazandığı nemi korumak adına içerisinde cildinize iyi gelecek olan losyonlar yani nemlendiriciler kullanılmalıdır. Alkol gibi bazı çeşit sabunlar vücutta var olan nemi yok ettiğinden dolayı bu tarz ürünlerden içeriği nemi yok edeceğinden tercih etmemeniz ya uzak durmanız gerekir.

Hassas ciltler, bu cilt tipi olan kişiler cilt bakımlarında oldukça dikkatli ve özenli olması gerekir. Kırmızı leke, kızarmalar ya da ödem gibi şikayetler hassas ciltlerde görülmektedir. Bu yüzden cilt düzenli olarak temizleme sütü gibi içeriği sağlıklı olan ürünlerle temizlenmeli, içeriğinde hyaluranik asit bulunan nemlendiriciler bakımlarına devam ederek nem kaybını önlerler. Güneş ışınlarına karşı da oldukça tepki veren bir cilt olduğu için bu kişilerin güneşe çıkmadan önce gerekli olan güneş kremlerini kullanmaları gerekir. Bunun için doktor tavsiyesi üzerine ürünler kullanmanız gerekir.

Yağlı ciltler, bu cilt yapısına sahip olan kişilerin jel ya da likit formunda temizleyiciler kullanmaları tavsiye edilir. Doktor tarafından önerilmesi gereken ürünler düzenli kullanım şartıyla cildin sağlığı koruma altına alınmış olacaktır. Yağlı ciltler yağı gidermek için yüzüne kese ya da sert sabun ve alkol tarzı içerikli malzemeler kullanmaları oldukça yanlıştır.

Her cilt tipi farklılık gösterildiği gibi bu cilt tiplerine uygun olan ürünleri doktor tavsiyesi üzerine alınıp kullanılması gerekir. Doktorunuza danışmadan cildinize zararlı olabilecek şeylerden kaçınız.
Güneş ışınlarından korunmak için de yağ içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Bunları doktorunuza sorarak daha dikkatli bir şekilde cildinizi sağlıklı bir görünüm elde edeceksinizdir

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme