Mutlu Yaşamanın Formülü Bulundu

mutlu-yasamanin-formulu-bulundu
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyamızı ele alalım eski zamanlarda yaşayan dinozorlar vahşi hayvanlar zamanla ve evcilleşmeyle beraber yok olan hayvan nesli ve hala tehdit altında olan hayvanlar. Doğanın çok çetin olması ve kendi başına bir nevi hüküm sürmesi kocaman buzullar, kocaman balta girmemiş ormanlar ve o eşsiz güzellikte ki ırmaklar, göller, devasa buzullar ve canlı varlıklar. Hepsi insanoğlundan uzakta kendi döngüsünde ilerlerken yıllar,  asırlar geçtikten sonra insanoğluna maruz kalacak o el değmemiş nadide doğanın nasıl harap olduğuna tanık olacağız.

Günümüzde Mutluluk

Vahşi ve benzersiz güzellikte olan doğanın katili insanoğlu… Bilimsel verilere dayanılarak yazılan yazılarda ve haberlerde köpek balıkları ölümlerinde ortalama her yıl beş kişi köpek balığı saldırısı sonucu hayatını kaybediyor. Tüm dünyada ise bu oran 63 kişi civarında…

Peki köpek balıklarına insanoğlu ne yapıyor yüzgeçleri için bile isteye öldürüyor nesillerinin tükenmesine ciddi oranda zarar veriyor. Onlar ise bunu çok nadir ve bilmeden kaza sonucu yaparken. Sadece bir köpek balığı değil her gün haberlerde izlediğimiz masum hayvanlar kediler, köpekler çaresizce sokakta gezmelerine bile müsaade edilmeyen canlılar.

Yakılan ormanlarda ölen, yaralanan, ailesini kaybeden ve yuvalarından olan sincaplar, kuşlar ve börtü böcek. Tehdit aslında hayvanlar değil, ağaçları bina yapmak için kesen, denizleri, gölleri kendi çıkarları için kurutan, havayı kimyasal gazlarla zehirleyen insanoğlu yani bizler… Doğanın başımıza açacağı felaketlerden habersiz yer altı kazılmaya, sular bitirilmeye, atıklar denizlere atılmaya devam ettikçe yaşayamaz duruma geleceğiz.

Çıkan haber kanallarında termik santral kurulan köylerdeki insanların yaşadıkları yeri terk ettikleri kimilerinin ise çeşitli kanser türlerinden olduğu söylendi. Bunlar bize gelmesi muhtemel felaketlerin bir habercisi olduğunu gösteriyor.

Gelecekte Mutluluk

Bu süreç böyle devam ettiği sürece sular, ormanlar, buzullar orda yaşayan hayvanlar kısaca bütün canlı cansız varlıklar yok olmanın eşiğine gelecek. Bunu bir nebze azaltacak olanlar bizleriz. Bize düşen ufakta olsa suları verimli kullanmak, ağaç veya fidan dikmek, kimyasal gazlardan olabildiğince uzaklaşmak, çöpleri yerlere değil de çöp kutularına atmak. Bunlar çokta zahmetli şeyler değil. Mutlu yaşamayı istiyorsanız bulunduğunuz yeri mutlu edin ve doğanın eşsiz güzelliğini izleyin…

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme