Nikah Şekeri ile Hatıranız Baki Kalsın! Nasıl mı, İşte Ayrıntılar!

images
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nikah denince akla gelen; en az nikah kadar önemli sayılan konulardan biri de nikah şekeri mevzusudur. Nikah şekeri, evlenen çiftlerin ömürlerinde ilk kez yaşadıkları en önemli günün hatırına ve anısına törene katılan davetlilere sunmuş oldukları; eskiye dayanan günümüzde de farklı birçok versiyonuna rastlayabildiğimiz unutulmayan adetlerimizden biridir. Her bakıldığında evlenen kişileri hatırlatan; davetlilerin evlerinin en güzel yerlerinde muhafaza ettikleri şükran göstergeleridir.

Aslına bakıldığında eskiden sadece tek formatta sunulan veya ikram edilen bu şekerlerin şimdilerde başka formatlara dönüştürülerek örneğin aksesuar, naftalin, hediyelik eşya veya süs eşyası gibi sunulduğu görülmektedir.

Krem Deniz Yıldızı Nikah Şekeri

Nikah Şekeri Fiyatları

Düğün süreci değerlendirilecek olursa gerekli veya gereksiz gözüken birçok ayrıntı ile uğraşan çiftler, nasıl bir nikah şekeri seçecekleri hususunda da aynı ciddiyeti ve hassasiyeti göstermek isterler. Nikah şekerlerine ilişkin bütçe hesabı yapılırken öncelikle davetli sayısı gözetilmektedir. Genellikle nikahlarda davetli sayısı; çağrılan ve davete icabet eden sayıya göre değişkenlik göstermektedir. Toplu olarak satın alındığı düşünüldüğünde nikah şekeri fiyat bazında daha uygun imkanlar sunar. Tabii ki bu fiyatlar, sayı ve de model farkına göre değişmektedir. Nikah şekerleri içerisinde tasarım açısından çok estetik objelere yer verilebilmektedir.

Nikah Şekeri Siparişi Ne Zaman Verilmelidir?

Nasıl ki davetiye siparişine çok önem veriliyorsa aynı şekilde nikah şekeri siparişine de ihtimam göstermek gerekir. Nikah tarihi netleştikten hemen sonra her iki aile tarafınca çağrılmak istenen davetliler belirlenip yaptırılması planlanan nikah şekeri sayısı ortaya çıkarılmalı ve ona göre nikah şekeri siparişi verilmelidir. Siparişlerin yetişme süreci de göz önüne alınacak olursa sipariş verme konusunu ertelememek gerekir. Genelde davetiye siparişleriyle eş zamanlı olarak nikah şekeri siparişleri verilmektedir. Bu da üzerlerinde fazlasıyla stres hisseden çiçeği burnunda çiftlerin rahat hareket etmesini sağlar.

Krem Renk Flok Kutu Nikah Şekeri Hediyelik

 

Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekeri modelleri birçok farklı türde ve boyutta üretilip sunulabilmektedir. Nikah şekerleri; beyaz ve sütlü çikolatalı, gümüş, vanilyalı, renkli bademlerden ya da çakıl taşı şeklindeki drajelerden oluşabileceği gibi, lavanta veya güzel koku yayan kurutulmuş otlardan da hazırlanabilir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!