Online Terapi Yapılan Yerler

online-terapi-yapilan-yerler
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelişen teknoloji ile birlikte aynı zamanda corona virüs sebebi ile birçok kişi psikolojik danışmanlık hizmetlerini online olarak bilgisayarlarından yada telefonlarından almaktadır. Bu nedenle birden fazla psikolog bu hizmetlerin internet üzerinden yapılabilmesi için alt yapı sağlamıştır. Online terapi bazı durumlarda yararlı olurken bazı durumlarda ise fayda sağlamamaktadır.

Online Terapinin Zararları Nelerdir?

Online tedavi yüz yüze görüşmenin aksine uzaktan olduğu için psikologun tam olarak hastaya müdahale etmesi ve etki etmesi pek mümkün olmamaktadır. Fakat bazı durumlarda bu durum tam aksi ile de sonuçlanabilmektedir. Bu durumda hastanın ağır olma durumu, ilaçları, online terapinin süresi ve online psikolog hizmeti veren kişinin deneyimi çok önemli olmaktadır. Aynı zamanda bu hizmeti verecek kişinin gerçek bir psikolog olmaması, belgelerinin sahte olması ve sadece para kazanmak adına bu şekilde bir dolandırıcılığa başvurması gibi sonuçlar olabilmektedir.

Bunun önüne geçebilmek için mutlaka çok iyi şekilde psikolog araştırılmalı, referansları ile görüşülmeli ve internet üzerinden tüm bilgilerine, sertifikalarına ulaşılmalıdır. Bunun dışında bu belgeler yine psikolog tarafından müşterilere güven sağlamak adına sitesinde tescilleri ile birlikte yayınlanmalıdır. Belgeleri sunamayan ve fahiş fiyatlar talep eden psikologlardan destek alınmamalıdır.

Online Terapinin Yararları Nelerdir?

Evinizin konforunda herhangi bir rahatsızlık duymadan terapi yapabilirsiniz. Aynı zamanda online terapi işlemleri istenilen saatte sağlanabilmektedir. Kişi kendini güvende hisseder ve daha rahat olacağından tedaviye daha erken cevap verir. Psikolog her zaman müdahale edebilme hakkına sahip olur.

Terapi Yapan Yerler

İnternet üzerinden online olarak terapi yapan aynı zamanda ücretli olarak psikolojik destek veren birden fazla psikolog bulunmaktadır. Bu psikologlar kendileri için belirlemiş oldukları ücretler üzerinden işlem yapar ve seans uygular. Bazı online tedavi programları paket halinde sunulur. Aynı zamanda yapılan kampanyalar ve indirimler sayesinde de yine uygun fiyatlara online psikolog desteği almak mümkün olmaktadır. Bunun için araştırma yapmak yeterlidir. Ayrıca referans alınarak da yine online terapi almak mümkün olmaktadır.

Tedavi Olacaklara Öneriler

Tedaviye başlamadan önce kendinizi hazır hissetmeli ve deli değil sadece sorunlarınızın üstesinden gelemediğinizi düşünmelisiniz. Paylaşarak, fikir alarak ya da hayat yaşantınızın değişmesini sağlayarak bu durumdan rahatlıkla kurtulabileceğinizi kafanızın içerisinde yer edinmelisiniz. Bu terapiler sizin rahatlamanızı aynı zamanda sorunlarınıza çözüm üretebilmeniz için gerekli olan ufak dokunuşlar olmaktadır. Bu nedenle online terapi hizmeti veren tüm psikologlara açık ve net olarak hissettiklerini belirtmeli ve sorulan sorulara tam anlamı ile net olarak cevap vermelisiniz. Bu durum kısa süre içerisinde tedavinin sonuç vermesini sağlayacaktır.

Online Terapide Hangi Hizmetler Alınabilir?

Online psikolog durumlarında alınabilecek birden fazla terapi çeşidi bulunur. Bunlardan en çok öne çıkanlar şu şekildedir.

  • Çift terapisti ( evlilik terapisti ),
  • Bebek uyku bozuklukları terapisti,
  • Yetişkin Terapisti,
  • Çocuk Terapisti,
  • Yaşlı ve Engelli terapisti

Ve bunun gibi birçok alanda yine online olarak hizmet almak mümkündür. Aynı zamanda tüm bu işlemler için ayrıca ücretlendirmeler mevcut olduğundan dolayı terapi almadan önce kaç seans olacağı ve ne kadar ücret ödeneceği mutlaka daha öncesinden psikolog yâda psikologların asistanları ile konuşulup netleştirilmelidir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme