Outlook Programında Oturum Kapatma

Outlook Programında Oturum Kapatma
Outlook Programında Oturum Kapatma
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde internet kullanımı yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Çok sayıda işlemin yapıldığı internet platformlarında ileti gönderimleri de her zaman yer alıyor. Outlook programı adı ile bilinen mesajlaşma uygulaması ile kişiler birbirlerinden haberdar oluyor. Outlook programı için kullanıcılar bir hesap ve kişisel bir şifre belirleyerek sisteme pratik bir şekilde giriş yapabiliyor. Bilgisayar, notebook, laptop, ıpad, tablet, mini book ve android cihazlardan internet sistemi ile giriş yapılan outlook programı e- posta olarak da biliniyor. Tüm bu elektronik cihazlar üzerinden internet aracılığı ile giriş yapılabilen outlook programı içeriğinde çok sayıda  bilgi içeren mesajlar yer alıyor. Outlook programı sistemine giriş yapıldıktan sonra beklenen belgeler yani e postalar incelenebiliyor.

Outlook Uygulaması Nasıl Kapatılır?

Çok sayıda kullanıcı kitlesine sahip olan outlook uygulaması internet arama motorları arasında yer alan ve popüler olan Google, Yandex, Yahoo ve Mozilla Firefox üzerinden giriş yapılıyor. Outlook kullanıcıları sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra çıkış yapmak istediklerinde outlook paneli üzerinde bulunan resim ya da resim yoksa kişisel isim yazılı olan sekme üzerinden çıkış yap seçeneği ile basit bir şekilde çıkış işlemi gerçekleştiriliyor. Tüm elektronik cihazlarda internet uygulaması ile birlikte çalışabilen outlook programı tüm kullanıcıların işlemlerini pratik bir şekilde tamamlıyor.

Outlook Programından Çıkış İşlemi

Outlook uygulamasını çok sayıda kullanıcı tercih ediyor. Hotmail, live, messenger ve e-posta hesapları ile basit bir şekilde giriş yapılabilen outlook uygulama hesapları işlemler tamamlandıktan sonra çıkış yapılarak kapatılıyor. İnternet arama motorları üzerinden giriş yapılan outlook uygulamasına arama butonuna sign in yazılarakta bir kaç saniye içerisinde giriş yapılıyor. Outlook oturum kapatma işlemi de bu işlem gibi kısa bir sürede yapılabiliyor. Outlook kişisel ekranda yer alan ayarlar butonu tıklandığında en alt bölümde açılan oturumu kapat ya da outlooktan çık simgesi ile de outlook programından çıkış işlemi gerçekleştiriliyor. Şayet oturum kapatma işlemi yapılmazsa outlook oturumunda aktif konumda görülüyor. Bu bakımdan her outlook oturumu açıldığında işlemler yapıldıktan hemen sonra oturum kapatmak önemlidir.

Outlook Oturum Kapatma İşlemi

Yeni bir e-posta hesabı tanımlayanlar ilk aşamada bu uygulamayı kullanmakta zorluk yaşayabilirler. Ancak outlook uygulamasında oturum açma ve oturum kapatma işlemleri oldukça pratiktir. İnternet aracılığı ile giriş yapılabilen outlook uygulaması incelenecek belgeler tamamlandıktan sonra güvenli bir şekilde kapatılmalıdır. Güvenli çıkış işlemi yapılmadığı takdirde hacker olarak isimlendirilen casus uygulamalar e- posta hesaplarını ele geçirerek farklı işlemler yapabilir. Bu bakımdan outlook uygulamasının kapatılması önemli olan bir konudur. Outlook uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapıldıktan sonra oturum kapatma işlemi için ekranın sol üst köşesinde yer alan hesap üzerindeki resmi tık yaparak açılmasını sağlamak gerekiyor. Daha sonra ise en alt bölümde açılan oturumu kapat sekmesi ile işlem tamamlanmış oluyor.

Outlook Programı Oturum Kapatma

Kişilerarası belgelerin transfer edildiği outlook programı büyük bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Ayrıca yazışmalarında yapıldığı outlook hesabı işlemleri daha kolay bir hale getiriyor. Outlook programı üzerinde çok sayıda reklam bilgileri de yer alıyor. Outlook kullanıcıları bu reklamlar nedeniyle kimi zaman outlook uygulamasının nasıl kapatılacağı bilgisini öğrenemiyor. Şayet outlook oturum kapatma işlemi yapılacağı esnada herhangi bir reklam kuşağı belirirse outlook oturum kapatma işlemi yapmak için önce bu reklamın engellenmesi ya da kapatılması gerekiyor. Reklam kapatma işlemi oldukça basit bir şekilde yapıldıktan sonra resim ya da ayarlar üzerinden oturumu kapat seçeneği tıklanarak outlook uygulaması üzerinden çıkış işlemi gerçekleştiriliyor.

İnternet Olmadığı Anlarda Outlook Oturumu Kapatma

Outlook programı içerisindeyken internet çekmediği ya da bağlantı kesildiği anlarda ise outlook oturumu anlık olarak değişiklik gösteriyor. Bağlantı kesildiğinde outlook hesabı direkt olarak kapatılıyor olarak bilinse de outlook oturumu açık kalıyor. Bu bakımdan bağlantı yenilendiğinde ya da elektrik tekrar devreye girdiğinde açık kalan outlook oturumu işlem tamamlandı ise yeniden güvenli oturum kapatma işleminin yapılması gerekiyor. Outlook programında oturum kapatma işlemi için kullanıcılar bir süre inceleme yaparak çıkış işlemini tamamlayabiliyor.

Outlook Oturum Kapatma

Outlook uygulaması tüm kullanıcıların işlemlerini kolaylaştıran ve çok kullanılan bir uygulama olarak tercih ediliyor. Hotmail ya da outlook uygulamasında oturum kapatma işlemi bazı nedenlerden dolayı yapılamayabiliyor. Bazen kullanılan elektronik cihazlardan kaynaklanan bu sorun için çeşitli destek ve yardımlar outlook ekranı üzerinde yer alıyor. Outlook uygulamasına giriş yapıldıktan sonra oturum kapatma işlemi yapılamıyorsa outlook hesabı üzerinde yer alan destek iste butonu kullanılarak oturum kapatma işlemi gerçekleştiriliyor. Panelin üzerinde yer alan profil sekmesi tıklanarak sol alt köşede yer alan oturumu kapat seçeneği ile outlook oturum kapatma işlemi tamamlanmış oluyor. Android yani akıllı dokunmatik cihazlar üzerinden kapatma sekmesine dokunulduğunda da otomatik olarak outlook oturum kapatma işlemi yapılabiliyor. Ancak bu durum pek güvenli olmadığı için kesinlikle oturumu kapat yazısının görülmesi gerekiyor.

Outlook Hesabından Çıkış İşlemi

Çok sayıda kullanıcısı olan outlook hesabı tüm kişilerin birbirleri arasında yazışma ya da belge transfer etmesini sağlıyor. Outlook hesabı için kesinlikle kullanıcı hesabı ve bir şifre olması gerekiyor. Gelişmiş outlook hesaplarında kimi zaman şüpheli bir durum görüldüğünde outlook hesabının kapatılması içinde tekrar şifre istenebiliyor. Outlook hesabı üzerinden çıkış yapmak için izlenmesi gereken prosedürler genelde aynı oluyor. Profil ya da hesap sekmesi tıklanarak açılan alt sayfada yer alan oturumdan çıkış butonu ile outlook programı üzerinden çıkış işlemi tamamlanmış oluyor. Bu basit işlem sayesinde açık olan outlook hesabı ya da oturumu kapanmış oluyor.

Outlook Programı Oturum Kapatma Aşamaları

Outlook kullanıcılarının işlerini kolaylaştıran hotmail, msn, e-posta oturum kapatma aşamaları yapılan incelemelerle birlikte oldukça basit bir yöntemle kapatılıyor. Outlook oturum kapatma işleminde öncelikle hesap resmini tıklamak gerekiyor. Şayet profil yani hesap resmi eklenmemiş ise hesaba ait olan bölme tıklanarak açılan pencere altında yer alan outlook oturum kapatma seçeneğinin görülmesi gerekiyor. Açılan outlook oturum kapatma penceresi tıklandığında outlook oturum kapatma işlemi gerçekleşmiş oluyor. Son olarak outlook ekranında oturumunuzu kapattınız mesajı alındığında outlook oturumunun düzenli ve aynı zamanda güvenli bir şekilde kapandığı anlaşılmış oluyor.

Outlook.com Oturum Kapatma İşlemi

Bilgisayar ve bilgisayar kategorilerinde yer alan outlook.com oturum kapatma işlemlerinde tarayıcıda yer alan outlook oturum kapatmak için altf4 tuşlarını kullanmak gerekiyor. Outlook ve benzeri uygulamalar için kapatma işlemlerinde tüm tarayıcı üzerinde ki sekmeleri kapatmak gerekiyor. Bu sayede outlook program uygulaması kapatılacağı için direkt olarak açık olan outlook.com uygulaması da güvenli olarak kapanacaktır. Bilgisayar ya da web üzerinde ki outlook oturumunun kapatılması için sağ üst köşede yer alan hesap sekmesi açılarak daha sonra sağ alt köşede açılan outlook kapat ya da çıkış butonu kullanılarak outlook oturum kapatma işlemi tamamlanmış olur. Outlook program uygulamasına giriş işlemi ve outlook oturum kapatma işlemi bu şekilde pratik olarak yapılabilir.

Giriş Yap

7gun24.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

deneme